نظارت جدی بر اقامتگاه های بومگردی مازندران
نظارت جدی بر اقامتگاه های بومگردی مازندران
مدیرکل امور روستایی استانداری مازندران گفت:کمیته هماهنگی امور روستایی باید بر اقامتگاه‌های بومگردی با مجوز و بدون مجوز نظارت جدی داشته باشد.

علی اصغر احمدی در گفتگو با خبرنگار آفاق آنلاین از ساری با اشاره به تاکید استاندار در خصوص نگاه زیست محیطی در استان، اظهارکرد: دهیاری‌ها باید با همکاری بخشداری‌ها پاکسازی محورهای مواصلاتی خارج از شهرها،روستاها و رودخانه را در برنامه خود قرار دهند.

مدیرکل امور روستایی استانداری مازندران با بیان اینکه از ۲۹ اسفند ۱۴۰۲ بازدید از محورهای روستایی در خصوص پسماند و مسائل زیست محیطی در سطح استان آغاز ‌و همچنان ادامه دارد، گفت: بر حسب دستور استاندار مسائل زیست محیطی و پسماند باید در دستور کار بخشداری‌ها، دهیاری‌ها و شوراهای محل قرار و به طور جدی پیگیری شود.

او ادامه داد: کمیته هماهنگی امور روستایی باید بر اقامتگاه‌های بومگردی با مجوز و بدون مجوز نظارت جدی داشته باشد.

احمدی تعداد بازدیدکنندگان روستاها را از ۲۳ تا ۲۹ اسفند سال گذشته را ۶۹۸ هزار و ۲۷۶نفر برشمرد و ادامه داد: حدود ۴۰۰هزار نفر در روستاها اقامت کردند.

مدیرکل امور روستایی استانداری مازندران با اعلام اینکه ۳ هزار و ۶۰۰ روستا و ۲ هزار و ۴۰۰ دهیاری در استان مشغول فعالیت هستند، افزود: امسال با توجه به تقارن ماه مبارک رمضان با تعطیلات نوروزی امامزاده‌ها و اماکن مذهبی بیشترین حضور مسافر و گردشگر را دارد.

او به برگزاری کنسرت‌های محلی و بومی در روستاها توسط دهیاری‌ها اشاره کرد و افزود: دهیاری ها می توانند از بودجه دهیاری برای اجرای کنسرت های بومی در روستاها برای جذب گردشگر برنامه ریزی کنند.

  • نویسنده : سمیه کریمی