بنای سینما تئاتر هتل رامسر مرمت و باززنده سازی شد
بنای سینما تئاتر هتل رامسر مرمت و باززنده سازی شد
مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی مازندران گفت: بنای سینما تئاتر هتل رامسر که چند سالی دغدغه همه خصوصا مردم خونگرم رامسر بود مرمت و باززنده سازی شد.

به گزارش خبرنگار آفاق آنلاین از رامسر،حسین ایزدی با اعلام اینکه بنای سینما تئاتر هتل رامسر که چند سالی دغدغه همه خصوصا مردم خونگرم رامسر بود آماده بهره برداری شد روند دوباره سازی بنای تاریخی سینما تئاتر هتل رامسر را فنی، اصولی، علمی و هنرمندانه توصیف کرد و افزود: پس از آسیب‌های وارده در سال ۹۸ به این اثر خاطره انگیز شاید کمتر کسی فکر می‌کرد این یادمان تاریخی و خاطره انگیز دوباره سازی شود در ابتدا قرار بود بنای جدید احداث شود، خوشبختانه با پی‌گیری‌های مردم و اداره میراث‌فرهنگی رامسر و برای احقاق حق همشهریان این بنا مرمت و باز زنده‌سازی شد و سالن خاطره‌انگیز سینما تئاتر هتل رامسر دوباره افتتاح و به جاذبه‌های شهری این شهرستان گردشگر پذیر برمی‌گردد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران بافت تاریخی فرهنگی رامسر را بسیار ارزشمند دانست و گفت: صدمه به هر کدام از این آثار تاریخی که عناصر اصلی بافت تاریخی هستند می‌تواند بسیار مخرب باشد و در همین راستا تلاش اداره میراث‌فرهنگی رامسر در جهت حفاظت از این یادمان‌ها به پایداری این بافت باارزش ختم خواهد شد.

او صدمه به سینما تئاتر هتل رامسر را که بر اثر مشکلات فنی و تاسیساتی منجر به آسیب‌های جدی به بنای مذکور شده بود را بسیار جدی برشمرد و خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم با رسیدگی مداوم و مرمت استحفاظی از صدمات احتمالی جلوگیری کنیم.

ایزدی تاکید کرد: نهادهایی که متولی اینگونه بناها در بافت تاریخی شهر رامسر هستند بر اساس قانون موظف به تامین اعتبار لازم در این خصوص هستند و هر گونه عدم رسیدگی و صدمات احتمالی متوجه دستگاه مربوطه است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران تصریح کرد: در مرمت و احیای بنای تاریخی سینما تئاتر هتل رامسر همه موارد از جمله بررسی نقشه‌های معماری و اسناد تاریخی و تحقیقات مورد توجه قرار گرفت و در نهایت پس از تایید نقشه‌های معماری به شکل اولیه این یادمان تاریخی مرمت شد.

  • نویسنده : سمیه کریمی