آموزش در ۱۶ کمپ نوروزی به مسافران نوروزی مازندران
آموزش در ۱۶ کمپ نوروزی به مسافران نوروزی مازندران
مديرعامل جمعیت هلال احمرمازندران گفت: در ۱۶ کمپ نوروزی در سطح استان به عموم مردم و مسافران نوروزی آموزش داده می‌شود

غلامعلی فخاری امروز در حاشیه بازدید از ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران در خصوص امداد جاده‌ای از آغاز ستاد اجرایی خدمات سفر تا ۶ فروردین ماه سال، اظهار کرد: ۷۹ محل فعالیت شاملِ؛ یک مرکز کنترل و هماهنگی عملیات، یک مرکز واکنش سریع، یک مرکز آنسَت، ۳۶ پایگاه ثابت ، ۶ پست موقت،۱۲ پست سیّار گشت موتوری ساحل، ۲۲ مرکز پاسخگویی اضطراری کشیک E.R.S شعبه در حال فعالیت هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران به استقرار ۶۶ دستگاه ناوگان ترابری شاملِ ۳۷ دستگاه آمبولانس، ۱۳ دستگاه خودرو سِت نجات، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس پیشرفته، ۱۲ دستگاه موتورسیکلت امدادی، ۳ دستگاه خودرو کمکدار سبک با مشارکت ۲۷۵ نفر روز داوطلب و پرسنل اشاره کرد.

او ادامه داد: ۲۴۱ مورد عملیات امداد و نجات که شامل ۶۶ مورد عملیات ترافیکی کاهش ۲۳ درصدی عملیات و کاهش ۲۷ درصدی عملیات ترافیکی استان نسبت به بازه زمانی مشابه در طرح نوروزی۱۴۰۲ انجام شد.

فخاری در خصوص امدادرسانی در این مدت با اشاره به نجات جان یک هزار و ۲۴۵ نفر،گفت: انتقال ۶۰ نفر مصدوم به مراکز درمانی، درمان سرپایی ۲۷۴ نفر، امدادرسانی به ۷۴ نفر گرفتار در برف و کولاک، امدادرسانی به ۵۵۹ نفر در سواحل دریای خزر، ۲۷۸ نفر سایر امدادرسانی‌ها انجام شد.

مدیرعامل هلال احمر مازندران بیان کرد: اُپراتورهای مرکز E.O.C استان به ۵،۰۴۲ مورد تماس مردمی از طریق خط ۱۱۲ پاسخ دادند.

او با اشاره به عملکرد جوانان این جمعیت،گفت: ۶۱ پُست مثل ۱۷ پست ثابت، ۴۴پست سیّار دوچرخه سوار (تیم سحاب) جانمایی شد.

فخاری خاطرشان کرد: به ۳۲۲ هزار و ۱۰ نفر خدمات بشر دوستانه ارائه و ۵۷هزار و ۲۸۶ عدد اقلام و بسته‌های فرهنگی توزیع شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران به بهره‌وری ۱۶هزار و ۸۳۳ نفر از خدمات، برنامه‌ها و فعالیت‌های معاونت امور داوطلبان خبر داد و افزود: ۱۲ محل فعالیت شاملِ؛ ۶ داروخانه،۲ مرکز درمانی،۴ مرکز توانبخشی و فیزیوتراپی در این ایام جانمایی شد.

او با اعلام اینکه ۹۰ نفر روز پرسنل شاغل در مراکز سه گانه مشارکت می کنند، به ۲هزار و ۶۸۶نفر طی مراجعه، یک هزار و ۷۶۸ نفر به داروخانه‌ها، ۷۱۶ نفر به مراکز درمانی و ۲۰۲ نفر به مراکز توانبخشی خدمات درمانی ارائه می‌کنند.

فخاری با اشاره به اینکه در ۱۶ کمپ نوروزی در سطح استان به عموم مردم و مسافران نوروزی آموزش داده می‌شود، گفت: ۱۴۱نفر روز مربّی امداد و کمک‌های اولیه، طیّ ۴۵۷ ساعت خدمات آموزشی به ۲هزار و ۲۰۱ نفر از فراگیران و مسافرین نوروزی فعالیت می‌کنند.

  • نویسنده : سمیه کریمی