برپایی۳۰ نمایشگاه و بازارچه صنایع‌دستی در مازندران
برپایی۳۰ نمایشگاه و بازارچه صنایع‌دستی در مازندران
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران با اشاره به برپایی۳۰ نمایشگاه و بازارچه صنایع‌دستی در مازندران،گفت: این بازارچه‌ها از تاریخ ۲۶اسفند سال ۱۴۰۲ آغاز و برخی تا عید سعید فطر ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار آفاق آنلاین ازساری،حسین ایزدی امروز با اشاره به برپایی۳۰ نمایشگاه و بازارچه صنایع‌دستی در مازندران،اظهارداشت: این بازارچه‌ها از تاریخ ۲۶اسفند سال ۱۴۰۲ آغاز شد و برخی تا عید فطر ادامه دارد.

وی افزود: بازارچه‌های موقت صنایع‌دستی استان با مشارکت بخش خصوصی، شهرداری‌ها، انجمن‌های صنایع‌دستی، فرمانداری‌ها وصنعت‌گران صنایع‌دستی در پایگاه‌های میراث جهانی، مراکز گردشگری، بازارها وخیابان‌های پرتردد سراسر استان در حال برگزاری است و مورد استقبال گردشگران زیادی قرار گرفته است.

ایزدی تصریح کرد: از مجموع ۷۱۰ غرفه صنایع‌دستی برپا شده در سراسر استان تا چهار فروردین ماه جاری، ۱۲۲هزار و ۱۲۸ بازدیدکننده داشت و بیش از ۵۲ میلیارد ریال گردش مالی در حوزه صنایع‌دستی مازندران رقم خورد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران با اشاره به نمایشگاه ملی نوشهر با ۱۲۰ غرفه صنایع‌دستی اظهار کرد: بیشترین میزان فروش صنایع‌دستی مربوط به چهارم فروردین و بازارچه ملی صنایع‌دستی نوشهر، است.

ایزدی با بیان اینکه بازارچه‌های شهرهای چالوس، آمل و بابلسر به ترتیب در مقام دوم، سوم وچهارم فروش صنایع‌دستی در مازندران قرار دارند؛ یادآور شد: برپایی غرفه‌های صنایع‌دستی در قالب نمایشگاه و بازارچه‌ فروش تقریبا در سراسر استان باعث شد تا هم زمینه دسترسی گردشگران به این محصولات فراهم شود و هم فرصت بازاریابی و عرضه مستقیم کالا برای هنرمندان و صنعتگران به وجود بیاید.

وی با بیان این مطلب که نمایشگاه صنایع‌دستی امسال در مازندران به یک جاذبه تبدیل شده است،خاطرنشان کرد: بازاریابی برای هنرمندان به عنوان یکی از شیوه‌های حمایتی در قالب برپایی نمایشگاه و بازارچه فروش همواره در دستور کار معاونت صنایع‌دستی مازندران، قرار دارد.

  • نویسنده : سمیه کریمی