۲ پایگاه میراث فرهنگی مازندران برای حضور گردشگران آمادگی دارد
۲ پایگاه میراث فرهنگی مازندران برای حضور گردشگران آمادگی دارد
مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی مازندران با اشاره به 4 پایگاه جهانی عباس آباد بهشهر، پایگاه ملی فرح آباد ساری،اسپهبد خورشید سوادکوه و یوش، تصریح کرد: از این 4 پایگاه دو پایگاه عباس آباد بهشهر و فرح آباد برنامه های خوبی در شروع سال و آمادگی کامل برای حضور گردشگران و مسافران دارند.

به گزارش خبرنگار آفاق آنلاین از ساری،حسین ایزدی امروز در بازدید از پایگاه میراث ملی فرح آباد با چند گردشگر که در حال بازدید از مسجد مدرسه شاه عباس صفوی صحبت و در خصوص سوال آنها از نحوه مرمت این بنای تاریخی اطلاعات جامع ای از برنامه های مرمت در اختیار آنها گذاشت.

وی از بخش های مختلف این شهر تاریخی بازدید و ابراز رضایت از آمادگی این پایگاه ملی برای حضور گردشگران از اقصی نقاط کشور داشتند.

ایزدی با اشاره به ۴ پایگاه جهانی عباس آباد بهشهر، پایگاه ملی فرح آباد ساری،اسپهبد خورشید سوادکوه و یوش، تصریح کرد: از این ۴ پایگاه دو پایگاه عباس آباد بهشهر و فرح آباد برنامه های خوبی در شروع سال و آمادگی کامل برای حضور گردشگران و مسافران دارند.

مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی مازندران ادامه داد: پایگاه های میراث جهانی و ملی جزء مراکز فرهنگی مهم محسوب می شوند که قطعا در نوروز مورد استقبال مردم واقع می شود.

پوی با اعلام اینکه برای جلب رضایت مردم از تمام توان مجموعه های تاریخی و توریستی استان استفاده کنیم،خاطرنشان کرد: برای جذب و رضایت مردم در بحث امکانات رفاهی همچون سرویس های بهداشتی و نمارخانه ها با توجه به ماه مبارک رمضان که بر حسب تاکیدات وزیر میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی که پایگاه های جهانی و ملی در این امر آمادگی داشته باشند این نکات بررسی و انجام شد.

موزه شهر ساری یکی از مهمترین موزه های استان مازندران

ایزدی همچنین در بازدید از عمارت کلبادی و موزه تاریخ شهر ساری ضمن تبریک سال نو و ماه مبارک رمضان از بخش های مختلف آن بازدید کرد.

وی خطاب به کارکنان موزه کلبادی،گفت: موزه شهر ساری یکی از مهمترین موزه های استان و آبرو و پیشانی حوزه میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی مازندران است که باید دقت و نظارت بیشتری بر آن صورت گیرد.

مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی مازندران با تاکید بر اینکه کارشناسان و کارکنان موزه باید ارتباط بیشتر و بهتری با گردشگران داشته باشند،افزود: کارشناسان باید معرفی خوبی و شایسته از تاریخ و فرهنگ مازندران برای گردشگران و مسافرانی که از موزه دیدن می کنند، داشته باشند.

ایزدی از اقامت ۴ میلیون ۷۶۲ هزار و ۳۷ نفر شب از ۲۳ تا ۲ فروردین ماه سال جاری اعلام کرد و افزود: از این تعداد یک میلیون و ۴۹۴ هزار و ۸۵ نفر شب در مراکز رسمی اقامت کردند.

وی تعداد کل بازدید از جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و توریستی را ۹۳۲ هزار و ۵۰۷ نفر عنوان کرد.

  • نویسنده : سمیه کریمی