رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران: فرهاد غلامی در تشریح اجرای طرح سلامت نوروزی در مازندران اظهار کرد: ازابتدای طرح نوروزی تا ۱۰ فروردین، ۳۱ هزار و ۱۸۴ مورد بازرسی بهداشتی از اماکن مختلف تاکنون انجام شده است. بنا بر اعلام رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران ۱۱۲ مرکز در این مدت به دلیل عدم رعایت مسائل […]

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران:

فرهاد غلامی در تشریح اجرای طرح سلامت نوروزی در مازندران اظهار کرد: ازابتدای طرح نوروزی تا ۱۰ فروردین، ۳۱ هزار و ۱۸۴ مورد بازرسی بهداشتی از اماکن مختلف تاکنون انجام شده است.

بنا بر اعلام رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران ۱۱۲ مرکز در این مدت به دلیل عدم رعایت مسائل بهداشتی با هماهنگی و دستور مراجع قضایی پلمپ شدند و ۱۸۶۲ اخطار کتبی صادر صادر شد.

وی با اعلام اینکه ۱۲ هزارو ۲۷۲ کیلوگرم مواد غذایی فاسد نیز معدوم شده است، خاطرنشان کرد: تعداد کلرسنجی آب آشامیدنی مناطق شهری و روستایی از زمان آغاز طرح سلامت نوروزی ۱۴ هزار و ۹۵۸ مورد بوده است.

غلامی با اشاره به مراجعه و ویزیت ۶۴ هزار و ۵۹۶ بیمار توسط پزشکان عمومی مستقر در مراکز بهداشتی درمانی استان از صدور ۵۱ هزار و ۲۰۹ نسخه دارویی خبر داد و افزود: بیش از ۱۹۳ هزار و ۱۳۶ نفردر بخش اورژانس بیمارستانی ویزیت و ۳ هزار و ۸۴۵ جراحی و هزار و ۴ زایمان انجام شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اعلام این که مردم از ابتدای طرح سلامت نوروزی در  ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ تاکنون ۳۷ هزارو ۸۰۰  هزار بار با اورژانس ۱۱۵ مازندران تماس گرفته اند، تعداد ماموریت انجام شده توسط اورژانس۱۱۵ را در این مدت ۱۱ هزار و ۷۸۳ مورد عنوان کرد و افزود: از این تعداد هزارو ۴۱۵ماموریت مربوط به انتقال مصدومان تصادفات جاده‌ای و حوادث ترافیکی بوده است .

وی ادامه داد: میزان فوتی ماموریت های حوادث ترافیکی و تروما اورژانس ۱۱۵ در مقایسه با همین مدت در سال گذشته ۷۵ درصد کاهش داشته است.

غلامی خاطر نشان کرد: مجموعه دانشگاه علوم پزشکی مازندران امسال در طرح سلامت نوروزی با آماده باش ۴۰ بیمارستان شامل ۲۶ بیمارستان دانشگاهی و ۱۴ بیمارستان تامین اجتماعی، نیروهای مسلح و خصوصی استان ،۲۶ مرکز دندانپزشکی، ۲۷ مرکز دیالیز، ۲۷ مرکز بهداشتی بیتوته و ۳۱ مرکز بهداشتی شبانه روزی، ۱۰۰ درمانگاه عمومی، ۵۶ داروخانه شبانه روزی ، ۱۱۴ پایگاه ثابت و ۴۳ پایگاه سیار اورژانس۱۱۵، ۱۶۵ آمبولانس، ۳ دستگاه اتوبوس آمبولانس، ۱۰ موتورلانس و یک بالگرد اورژانس هوایی به همراه ۸۷۸ نیروی اورژانس فعال و ۱۲۰ بازرس ویژه قرارگاه سلامت نوروزی، برای خدمت رسانی مناسب در راستای تامین سلامت مسافران و مردم  استان در ایام نوروز تلاش می کنند.