کشف بيش از ۳۰۰ هزار عدد مواد محترقه در مازندران
کشف بيش از ۳۰۰ هزار عدد مواد محترقه در مازندران
جانشين فرمانده انتظامي مازندران با اشاره به برخورد قاطع پليس با هنجار شکنان در چهارشنبه آخر سال از کشف 316 هزار و 245 عدد ماده محترقه در اين استان خبر داد .

به گزارش خبرنگارآفاق آنلاین از ساری،”سيد موسي حسيني گفت: متاسفانه هرساله در روزهاي منتهي به آغاز سال نو، روزهايي سخت و دلهره آور براي بعضي از خانواده ها رقم مي خورد، روزهايي که ياد آور حوادث تلخ و ناگواري براي برخي از خانواده هاست و  در آستانه سال جديد شادي و نشاط آنان را به غم و اندوه تبديل کرده است .

جانشين فرمانده انتظامي مازندران، افزود: عليرغم اقدام هاي پيشگيرانه، باز هم شاهد حوادث ناخوشايندي از سوي هنجار شکناني هستيم که سالمندان و خردسالان نيز قرباني رفتارهاي ناهنجار از سوي آنان مي شوند.

سردارحسيني تصريح کرد: در برخورد با اقدامات نامتعارف در چهارشنبه آخر سال که امروزه به صورت يک ناهنجاري اجتماعي در جامعه نمود پيدا کرده است ، پليس عليرغم اقدامات پيشگيرانه و فرهنگي ،اقدامات گسترده اي را با اجراي طرح هاي انتظامي و عملياتي در دستور کار خود دارد .

وي با تاکيد بر رويکرد محله محوري و کوچه محوري با حضور خانواده ها در کنار فرزندان در اجراي اين مراسم، اظهار داشت: پليس هيچگاه مخالف شادي و نشاط مردم نيست و بر همين اساس از جوانان و نوجوانان عزيز انتظار مي رود، با اشتباهات خود، اندوه و ماتم را جايگزين شادي آغاز سال نو نكنند.

حسيني با اشاره به ماده ۶۱۸ قانون مجازات اسلامي، گفت: با کساني که بخواهند به بهانه برگزاري مراسم چهارشنبه سوري امنيت و آرامش مردم را به مخاطره بياندازند به شدت برخورد خواهد شد و ضمن توقيف خودروهاي متخلف در اين راستا، طي هماهنگي هاي صورت گرفته با مراجع قضائي اين افراد تا پايان تعطيلات نوروزي در بازداشت پليس قرار خواهند گرفت.

وي از کشف ۳۱۶  هزار و ۲۴۵  عدد انواع ماده محترقه در اين استان خبر داد و افزود: در اين ارتباط ضمن توقيف ۲ خودرو و پلمب ۱۴ واحد صنفي عرضه کننده مواد محترقه،  ۹۹ نفر از عاملان و توزيع کنندگان مواد محترقه که با مقاصد سودجويانه و گاها ناآگاهي از عواقب اين شادي کاذب در استان فعاليت مي کردند نيز دستگير و به مرجع قضائي معرفي شدند .

جانشين فرمانده انتظامی مازندران با توصيه به شهروندان براي کنترل فرزندان خود  از آنان خواست :احترام به حقوق همنوعان خود را فراموش نکرده و رفتارهاي پرخطر را تفريح به شمار نياورند تا به خاطر لحظه اي شادي و هيجان کاذب،حادثه اي ناگوار را براي خود و ديگران رقم نزنند و يا کودکي را تا آخر عمر از ديدن زيبايي ها محروم کنند .

سردار حسيني  در خاتمه خط قرمز پليس در چهارشنبه آخرسال را امنيت و آرمش براي همه مردم برشمرد و به افرادي که بخواهند با رفتارهاي نامتعارف موجب سلب آرامش مردم شودند هشدار داد: به هيجاني که حسرت در کمين آنان است، نزديک نشوند و وحشت ديگران را دستمايه شادي خود قرار نداده و نگذارند در نوروز امسال خاطره اي اندوهبار برايشان تداعي شود .

  • نویسنده : سمیه کریمی