کاهش ۷ درصدی سرقت اماکن خصوصی در مازندران
کاهش ۷ درصدی سرقت اماکن خصوصی در مازندران
رئيس پليس پيشگيري مازندران گفت: از ابتداي سال تاکنون وقوع سرقت اماکن خصوصي 7 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل در استان کاهش داشته است.

به گزارش خبرنگار آفاق آنلاین ازساری، سرهنگ “سيد محسن جعفري” با اعلام خبر پیشگیری از سرقت اماکن خصوصي از جمله اولویت های پلیس است،گفت: برابر بررسي هاي آماري از ابتداي سال تاکنون وقوع سرقت اماکن خصوصي ۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است .

وي با اشاره به اهميت پيشگيري از سرقت اماکن خصوصي به عنوان شايع ترين سرقت در سطح استان افزود: در اين مدت کشفيات سرقت اماکن خصوصي نيز نسبت به مدت مشابه سال قبل افزايش ۱۹درصدي داشته است.

رئيس پليس پيشگيري مازندران تصريح کرد: بي دقتي در نگهداري اموال و عدم رعايت نکات ايمني و حفاظتي از سوي مالباختگان يکي از دلايل عمده در بروز اين سرقت ها بوده است که لازم است، با بکارگيري تجهيزات امنيتي مناسب و خصوصا نگهبان براي کاهش سرقت با پليس همکاري لازم را داشته باشند.

سرهنگ جعفري با بيان اينکه براي دستيابي به امنيت اجتماعي مطلوب در جامعه، جدي گرفتن مشارکت مردمي بسيار مهّم است؛ افزود: آگاهي‌بخشي و آموزش و بالا بردن دانش انتظامي شهروندان از جمله اقدامات مهّم پيشگيرانه است که مي‌تواند در کاهش وقوع سرقت نقش بسزايي داشته باشد.

  • نویسنده : سمیه کریمی