موسسات قرآنی  باید احیا شود/توسعه فعالیت های قرآنی بر پایه مردم
موسسات قرآنی  باید احیا شود/توسعه فعالیت های قرآنی بر پایه مردم
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت:موسسات قرآنی  باید احیا شود و کانون های فرهنگی هنری مساجد با موسسات قرآنی در تعامل باشند و به این صورت فعالیت های قرآنی مسجد محور بیشتر مورد عنایت باشد.

به گزارش خبرنگار آفاق از ساری، احسان آهنگر امروز در آئین رونمایی از صفحه اختصاصی مسجد؛ پایگاه قرآنی ویژه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اظهار کرد: یاد و نام ۱۰هزار و ۴۰۰ آلاله زهرایی را گرامی می داریم و امیدواریم که در زمره سربازان حضرت مهدی موعود(عج) قرار گیریم و مایه خوشحالی است که در سالروز ولادت حضرت علی اکبر و در آستانه ولادت گل نرگس شاهد رونمایی از این صفحه ارزشمند هستیم.

وی تصریح کرد: ترویج فعالیت های قرآنی بر همه واجب است و با یک نگاه تکیلف مدارانه باید به آن توجه شود و جهت گسترش و بسط فعالیت های قرآنی با حرکت هم افزا و حودت رویه در این مسیر باشیم.

آهنگر افزود: مقام معظم رهبری به در راس قرار گرفتن فعالیت های قرآنی، توجه ویژه دارند و ترویج و توسعه فعالیت های قرآنی نباید معطل ابلاغیه و دستورالعمل ها باشد چرا که  قرآن جزلاینفک امت اسلامی است و باید بیش از پیش به اینگونه از فعالیت ها عنایت داشت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران به  دسیسه های  دشمنان اسلام برای تضعیف جایگاه قرآن کریم طی هزار و ۴۰۰ سال اشاره کرد و افزود: خدا، حافظ قرآن است و تمام این دسیسه ها به شکست می رسد.

وی اظهار کرد: معارف قرآنی در زندگی مردم جاری باشد تا شاهد رفع مشکلات باشیم و با انس با قرآن می توان به سعادت رسید و تنها راه سعادت بشر انس و الفت با معارف کلام وحی است.

آهنگر خاطرنشان کرد: تمسک به مفاهیم قرآنی و پیاده سازی آن در زندگی به طور عملی می تواند بسیاری از مشکلات را حل کند و بخشی از مشکلات امروز بدون تردید به دلیل فاصله گرفتن از کلام وحی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران تصریح کرد: موسسات قرآنی  باید احیا شود و کانون های فرهنگی هنری مساجد با موسسات قرآنی در تعامل باشند و به این صورت فعالیت های قرآنی مسجد محور بیشتر مورد عنایت باشد.

آهنگر بر توسعه فعالیت های قرآنی بر پایه مردم تاکید کرد و گفت: استفاده از ابزار هنر جهت ماندگاری بسیاری از فعالیت ها مفید است و کانون های فرهنگی هنری مساجد چون رویکرد فرهنگی و هنری دارند می توانند از ابزار هنر برای مانایی بیشتر قرآن استفاده کنند و نهاد خوبی برای ماندگاری قرآن بین مردم هستند.

  • نویسنده : سمیه کریمی