دپوی برنج و رکود آن در بازار مازندران دغدغه جدی دولت است
دپوی برنج و رکود آن در بازار مازندران دغدغه جدی دولت است
مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران با بیان این که اعتبار ۴۰ هزار میلیارد ریالی دولت برای خرید برنج استان به مرحله اجرا رسیده است،گفت: دپوی برنج و رکود آن در بازار مازندران دغدغه جدی دولت است. ‎

به گزارش خبرنگار آفاق آنلاین از ساری،سید عباس حسینی در نشست با فعالان و دست اندرکاران بازار برنج کشور در ساری، افزود: امروز شخص رئیس جمهور به همراه وزیر جهاد کشاورزی و استاندار مازندران، پیگیر اتخاذ تدابیر لازم برای بازاریابی و فروش برنج‌های دپو شده استان هستند.

وی با بیان این که طبق اعلام جهاد کشاورزی مازندران اکنون شالیکاران درحال شخم و شیار و آماده برای خزانه گیری شدند، توجه دولت به خروج بازار برنج را در راستای امید و انگیزه شالیکاران برای ادامه کشت و کار توصیف کرد.

حسینی در عین حال از همه دست اندرکاران و فعالان بازار برنج مازندران و کشور خواست تا با استفاده از فرصت تامین نقدینگی از محل اعتبار چهار همت دولت، وارد بازار برنج آماده فروش در این خطه شوند.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران، تصریح کرد: قطعا با شروع خرید توافقی برنج کیفی، ‌بازار از رکود خارج شده خرید و فروش آن رونق می گیرد.

حسینی با بیان این که همه نسبت به نظام مسایل هزینه های تولید و بازار برنج مازندران آشنا هستیم،خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت حفظ زمین های کشاورزی و تولید برنج در این خطه، باید نسبت به روش های بازاریابی و تسهیل فروش محصول برنج اقدام عملی کرد.

وی به واردات بیش از حد برنج و اختلاط برنج کیفی مازندران با برنج های خارجی به عنوان مهمترین مشکلات امروز بازار این محصول راهبردی اشاره کرد و گفت: هم اکنون دغدغه و نگرانی دولت خروج برنج از دست کشاورزان است، چراکه شالیکاران باید با خیال آسوده و با تامین نقدینگی به کشت و کار جدید بپردازند.

  • نویسنده : سمیه کریمی