بیش از ۳۰ نمایشگاه صنایع دستی در مازندران برپا شد
بیش از ۳۰ نمایشگاه صنایع دستی در مازندران برپا شد
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران با بیان اینکه در مجموع در ایام تعطیلات نوروزی ۳۱ نمایشگاه در سراسر استان خواهیم داشت،گفت: این نمایشگاه‌ها تا عید فطر میزبان علاقمندان خواهد بود.

به گزارش خبرنگار آفاق آنلاین از تنکابن،حسین ایزدی امروز از افتتاح نمایشگاه‌های صنایع‌دستی از شرق تا غرب مازندران خبر داد و گفت: این نمایشگاه‌ها با زمان‌بندی تعیین شده افتتاح و در حال برگزاری است‌

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران با اشاره به افتتاح مایشگاه صنایع‌دستی شیرود با مشارکت شهرداری، افزود: این نمایشگاه در قالب ۳۰ غرفه طراحی شده است و محصولات صنایع‌دستی بومی صنایع چوبی، حصیربافی، رزین کاری، زیورالات، اکسسوری چوبی، سفال، نقاشی و دیوارکوب، چرم، مکرومه‌بافی، بافتنی، بافت و انواع قلاب دوزی، حصیربافی، تابلو و پتینه، ساخت بدلیجات شهرستان تنکابن و نشتارود به نمایش گذاشته شده است.

او تصریح کرد: انواع سبزیجات و ترشیجات، شیرینی، نان محلی و سوغات نیز در حاشیه این نمایشگاه عرضه می‌شود.

ایزدی از افتتاح ۱۵ غرفه نمایشگاهی صنایع‌دستی در شهرستان بهشهر خبر داد و گفت: محصولات صنایع‌دستی خوش‌نام شهرستان بهشهر در این نمایشگاه عرضه شده است و گردشگران می‌توانند برای خرید سوغات از این غرفه‌های نمایشگاهی بازدید کنند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران با بیان این مطلب که امسال به صورت ویژه صنعتگرانی که دارای مهراصالت ملی هستند، پیشکسوت و فعالان نمایشگاهی امتیاز حضور در این بازارچه‌ها و نمایشگاه‌ها را دارند،افزود: این بازارچه با همت انجمن صنایع‌دستی شرق استان، پایگاه جهانی عباس آباد و مشارکت صنعت‌گران در حال برگزاری است.

او با بیان اینکه در مجموع در ایام تعطیلات نوروزی ۳۱ نمایشگاه در سراسر استان خواهیم داشت؛ خاطر نشان کرد: این نمایشگاه‌ها تا عید فطر میزبان علاقمندان خواهد بود.

  • نویسنده : سمیه کریمی