اوقاف در برگزاری انتخابات نقش مهمی داشته است
اوقاف در برگزاری انتخابات نقش مهمی داشته است
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران گفت: بیش از نیمی از حوزه‌های اخذ رای در مساجد و بقاع متبرکه بوده و اوقاف در برگزاری انتخابات نقش مهمی داشته است.

به گزارش خبرنگارآفاق از ساری، قاسم عزیززاده گرجی امروز در جلسه شورای اداری اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران با اشاره به برگزاری انتخابات پرشور ۱۱ اسفند سال جاری، اظهار کرد: در انتخابات امسال مهم مشارکت حداکثری و برگزاری انتخابات در سلامت کامل بود که این امر به خوبی تحقق پیدا کرد.
وی با بیان اینکه مردم با حضور در انتخابات کار را تمام کردند و اولین پیام انتخابات این است که در خدمت رسانی به مردم نباید کوتاهی کرد، افزود: وظیفه ما مراقبت از آرای مردم است و در این انتخابات به حاشیه‌ها توجه نشد و اصل برگزاری آن در صحت و سلامت بوده است.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران با بیان اینکه بیش از نیمی از حوزه‌های اخذ رای در مساجد و بقاع متبرکه بوده و اوقاف در برگزاری انتخابات نقش مهمی داشته است، تصریح کرد: مردم همیشه در صحنه انتخابات حضور دارند و پای کار نظام هستند و حالا نوبت مسئولان است.
عزیززاده‌گرجی در ادامه به اهمیت موقوفات و ضرورت گسترش این سنت حسنه در استان تاکید کرد و گفت: اوقاف و امور خیریه باید نقش مهمی در امور خیریه ایفا کند و در این زمینه اوقاف مازندران اقدامات ارزشمندی داشته است.
وی با بیان اینکه موقوفات امانتی در اختیار مسئولان اوقاف است و باید از آن مراقبت و به نسل‌های بعدی تحویل داد، افزود: اجرای نیت موقوفات و مراقبت از وقف بسیار مهم است و ریشه نیات موقوفات در امور دینی و مذهبی بوده که این مسایل باید تقویت شود.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران وظیفه و رسالت اوقاف را ترویج آموزه‌های دینی و قرآنی دانست و بیان کرد: اوقاف در زمینه‌های اجتماعی، فرهنگی و مذهبی نقش برجسته‌ای دارد و توسعه موقوفات باید یکی از برنامه‌های اوقاف باشد.
عزیززاده‌گرجی خاطرنشان کرد: باتوجه به شرایط و نیازهای کشور باید وقف‌های جدید متناسب با نیازهای روز جامعه توسعه پیدا کند.
وی با تاکید بر اینکه متولی مسجد با اداره اوقاف است و هر نهادی بخواهد از مسجد بهره‌برداری کند باید با اوقاف هماهنگ باشد، گفت: بجای اینکه در کنار مساجد، مراکز جدیدی ایجاد کنیم بیاییم به اهمیت مسجد توجه بیشتری داشته باشیم؛ در واقع اگر اهتمام جدی در احیای مسجد داشته باشیم، بسیاری از مشکلات برطرف می‌شود و نیازی به مراکز و نهادهای جدید نیست.

  • نویسنده : سمیه کریمی