افزایش نظارت بر نانوایی ها ایام تعطیل نوروز در مازندران
افزایش نظارت بر نانوایی ها ایام تعطیل نوروز در مازندران
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران گفت: اکیپ های بازرسی دستگاه های نظارتی به منظور نظارت بر عملکرد نانوایی ها تشکیل و بازرسی از نانوایی ها در ایام پایان سال و ماه رمضان تشدید یابد.

به گزارش خبرنگار آفاق آنلاین ازساری، حسن خیریانپور با اشاره به نزدیک شدن به ایام پایان سال و تعطیلات نوروز و همزمانی آن با ماه رمضان با تاکید بر دستگاه های نظارتی اظهار داشت: اکیپ های بازرسی دستگاه های نظارتی همچون صمت، جهاد و تعزیرات به منظور نظارت بر عملکرد نانوایی ها تشکیل و بازرسی از نانوایی ها در ایام پایان سال و ماه رمضان تشدید یابد.

وی افزود: با توجه به ورود مسافران به استان مازندران در ایام تعطیل و حجم بالای تقاضای نان در این ایام، تمهیداتی به عمل آید تا مردم با مشکل تهیه نان مواجه نشوند.

خیریانپور تاکید کرد: فرمانداران نسبت به انتخاب نانوایان کشیک در ایام تعطیل با اولویت های مطرح شده به منظور سهولت دسترسی مسافران اقدام عاجل نمایند و نانوایی های کشیک با نصب بنر بر درب واحد صنفی معرفی گردند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران با اشاره به تقاضای بالای نان در ساعات منتهی به اذان مغرب در ایام ماه مبارک رمضان اظهار داشت: ساعت کار نانوایی ها در ماه رمضان طوری مدیریت خواهد شد تا نان بیشتری در ساعات عصر پخت گردد.

لزوم تمهیدات لازم جهت ذخیره‌سازی آرد کافی در شهرستان های مازندران

عباسعلی وفائی نژاد  نیز  با بیان اینکه تمام اهتمام بر این است که با همکاری و استفاده از ظرفیت های تمام دستگاه های اجرایی هیچ مشکلی در بحث تامن گندم ، آرد و نان استان نداشته باشیم ، اظهار داشت: در ۱۱ ماه گذشته سال جاری ۴۶۱ هزار تن گندم برای مصرف استان تامین شد.

وی تصریح کرد: در سالجاری ۲۲۷ هزارتن گندم از سایر استان ها وارد کردیم که غالب گندم های وارده به استان از محصولات تولیدی در استان های با کیفیت بالای گندم نظیر خوزستان و گلستان بوده است.

وفائی نژاد افزود: با توجه به تقارن ایام پایانی سال و ماه رمضان تمهیدات لازم صورت گرفته تا ذخیره سازی آرد کافی در شهرستان‌ها انجام پذیرد و هیچ نگرانی و کمبودی در خصوص آرد مورد نیاز واحد های خبازی در استان وجود نخواهد داشت.

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی مازندران همچنین با تاکید بر کشیک خدمت رسانی به مردم در ایام تعطیل،خاطرنشان کرد: در ایام تعطیل نوروز و ماه رمضان زنجیره تامین گندم، تولید آرد، حمل و نقل آرد از کارخانه به درب نانوایی ها و خبازان که در نهایت نان تولیدی را به مردم ارائه می دهند، به صورت کشیک مشغول خدمت رسانی به مردم خواهند بود.

  • نویسنده : سمیه کریمی