آزادسازي اراضي کشاورزي ميلياردي در ساري
آزادسازي اراضي کشاورزي ميلياردي در ساري
فرمانده انتظامي مازندران از تغيير کاربري 3500 متر مربع از زمين هاي زراعي در يکي از مناطق شهرستان ساري به ارزش31 ميليارد ريال خبرداد. 

به گزارش خبرنگار آفاق آنلاین از ساری، سردار “حسن مفخمي شهرستاني ” با اشاره به تغيير کاربري ۳۵۰۰ متر مربع از زمين هاي زراعي در يکي از مناطق شهرستان ساري به ارزش۳۱ ميليارد ريال،گفت:  در پي تغيير کاربري غيرقانوني و تصرف ۳۵۰۰ متر از اراضي کشاورزي و زراعي در يکي از مناطق شهرستان ساري،  موضوع در دستور کار پليس امنيت اقتصادي قرار گرفت.

وي تصريح کرد: با هماهنگي قضائي و با همکاري کارشناسان جهاد کشاورزي شهرستان ساري ، تمام ديوار کشي ها و بناهاي ايجاد شده در زمين مذکور تخريب شد و در اختيار بخش کشاورزي قرار گرفت .

سردار مفخمي خاطر نشان کرد: مالک زمين مذکور که پس از تفکيک غير قانوني اين زمين اقدام به ديوار کشي و ساخت و سازهاي غير مجاز در آن کرده بود، پس از تشکيل پرونده به مرجع قضائي معرفي شد.

فرمانده انتظامي مازندران ارزش زمين هاي رهاسازي شده در اين عمليات را بالغ بر ۳۱ميليارد و۱۰۰ميليون ريال عنوان کرد و  افزود: مبارزه جدي پليس با جرايم اقتصادي مطالبه مردمي است و شهروندان در ايام تعطيلات نوروز مي توانند در صورت مشاهده هرگونه زمين خواري، تصرف اراضي ملي و يا کشاورزي موضوع را از طريق مرکز فوريت هاي پليسي ۱۱۰ به پليس اطلاع دهند.

کشف کلاهبرداري هزار ميلياردي از ۶۰۰ مالباخته در مازندران 

وی همچنین از دستگيري ۷ کلاهبردار شرکت هاي هرمي با يک هزار ميليارد ريال کلاهبرداري خبر داد و گفت: در پي کسب خبري مبني بر کلاهبرداري از شهروندان با تشکيل شرکت هاي هرمي  و وعده سودهاي نجومي از معاملات ارز ديجيتال و بازاريابي چند سطحي، بررسي موضوع به صورت ويژه در دستور کار پليس آگاهي خود قرار دادند.

سردار مفخمي شهرستاني از شناسايي دو برادر و خواهر کلاهبردار به عنوان ليدر شرکت هرمي و دستگيري آنها با هماهنگي قضائي خبر داد و افزود: متهمان پس از دستگيري در بازجويي هاي فني پليس به بزه انتسابي با همدستي ۵ نفر ديگر اقرار کردند.

فرمانده انتظامی مازندران تصريح کرد : ماموران پس از شناسايي همدستان اين افراد که از ليدرهاي شرکت هرمي بودند، هر ۵ متهم را با هماهنگي قضائي در مخفيگاهشان دستگير کردند.

وی شعاع ارتکاب جرم افراد دستگير شده را سراسر کشور اعلام کرد و گفت : اين افراد از  ۶۰۰ نفر در سراسر کشور در فضاي مجازي با شيوه تطميع و فريب کلاهبرداري کردند که تاکنون در اين زمينه ۱۷۴ فقره پرونده براي رسيدگي به جرايم آنها به ارزش هزار ميليارد ريال تشکيل شده است.

سردار مفخمي خاطر نشان کرد: جوانان جوياي کار و افرادي که به فکر کسب و کار و درآمد در فضاي مجازي هستند، مراقب افرادسودجو که از طريق تطميع و بهانه سودهاي هنگفت در پي کلاهبرداري هستند باشند و در صورت آگاهي از وجود چنين افرادي موضوع را در کمترين فرصت به پليس ۱۱۰ و يا پليس فتا و آگاهي اطلاع دهند.

کشف ۵تن کود شيميايي خارج از شبکه توزيع 

سرهنگ محمد محمدپور در تشریح کشف ۵تن کود شيميايي خارج از شبکه توزيع از يک خودروي کاميونت به ارزش يک ميليارد ريال در شهرستان مياندرود، اظهارداشت: مأموران انتظامي شهرستان مياندورود با هدايت اطلاعاتي و فني اين پليس دراجراي طرح مبارزه با کالاي قاچاق و کنترل محور هاي مواصلاتي، يک دستگاه خودروي کاميونت را که حامل کود شيمايي خارج از شبکه بوده و از استان گلستان به سمت مازندران طي طريق مي نموده را متوقف کردند.

وي افزود: ماموران در بازرسي از خودروي کاميونت توقيف شده ، تعداد۱۰۰کيسه ۵۰کيلويي کود شيمايي بدون مجوز وخارج ازشبکه توزيع به وزن ۵تن را کشف کردند.

رييس پليس امنيت اقتصادي مازندران با بيان اينکه کارشناسان ارزش ريالي کودهاي شيميايي قاچاق کشف شده را  بالغ بر يک ميليارد ريال برآورد کردند ، خاطر نشان کرد : در اين رابطه يک نفر متهم دستگير که پس از تشکيل پرونده به مرجع قضائي معرفي شد.

سرهنگ محمدپور خاطرنشان کرد: شهروندان هر گونه موارد مشکوک را در اين رابطه با پليس ۱۱۰ در ميان بگذارند.

کشف ۱۴۰هزارنخ سيگار خارجي در ساري

رئيس پليس امنيت اقتصادي مازندران از کشف ۱۴۰هزار نخ سيگار قاچاق در شهرستان ساري خبر داد و گفت: ماموران پليس امنيت اقتصادي در راستاي مبارزه با ورود کالاي قاچاق خارجي به بازارهاي داخلي و حمايت از توليدات ملي،با انجام تحقيقات گسترده ميداني،يک انبار سيگارهاي خارجي را شناسايي کردند.

وي از کشف تعداد۱۴۰هزارنخ سيگار خارجي قاچاق به ارزش ۲ ميليارد ريال پس از هماهنگي قضايي خبرداد و تصريح کرد: ماموران پليس امنيت اقتصادي در اين اقدام يک قاچاقچي کالا را دستگير و با تشکيل پرونده به مرجع قضايي معرفي کردند.

رييس پليس امنيت اقتصادي مازندران با اشاره به اينکه سيگارهاي کشف شده تحويل انبار اموال تمليکي استان شد ، در پايان خاطرنشان كرد: اقدامات پليس در خصوص جلوگيري از ورود کالاي قاچاق و برخورد جدي با مجرمان اين حوزه به صورت مستمر ادامه داشته و شهروندان در صورت مشاهده موارد مشابه ، موضوع را از طريق پل ارتباطي ۱۱۰ اطلاع دهند.

  • نویسنده : سمیه کریمی