واحدهای پذیرایی غذاهای بیرون بر در اختیار مسافران قرار دهند
واحدهای پذیرایی غذاهای بیرون بر در اختیار مسافران قرار دهند
سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استانداری مازندران گفت: با توجه به بخشنامه نیروی انتظامی تمام رستوران‌ها در خارج و محدوده شهرها باید غذاهای بیرون بر در اختیار گردشگران و مسافران قرار دهند.
به گزارش خبرنگار آفاق آنلاین از چالوس،قاسم عزیززاده گرجی امروز در جلسه ستاد خدمات سفر استان با محوریت شهرستان‌های نوشهر، چالوس و کلاردشت ضمن بیان اینکه این جلسات بازدهی خوبی خواهد داشت، اظهار کرد: تصمیماتی که در ستاد گرفته می‌شود ممکن است با آیین نامه‌ها و مصوبات شهرستان‌ها همخوانی نداشته باشد.

وی با اشاره به اینکه جلسات ستاد اجرایی خدمات سفر به صورت میدانی و گردشی در سطح استان برگزار می‌شود، اظهارکرد: باید تمام برنامه‌ها و اقدامات در شهرستان‌ها با همکاری فرمانداران و مدیران شهرستان‌ها پیگیری شود.سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استانداری مازندران با بیان اینکه وظیفه همه مدیران و مسئولان خدمتگزاری به مردم است، تصریح کرد: خوشبختانه همه مسئولان از همه ظرفیت و توان خود در جهت خدمت و ارائه خدمات به مردم استفاده می کنند.

او با اشاره به تقارن ماه مبارک رمضان با بهار طبیعت، افزود: باید برای حفظ حرمت ماه رمضان فرمانداران تمام شهرستان‌ها برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دهند.

عزیززاده گرجی ادامه داد: با توجه به شیوه نامه ابلاغی واحدهای پذیرایی درون شهری نباید فعالیت داشته باشند و این امر تخلف است.

سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استانداری مازندران با بیان اینکه اخذ مجوز فعالیت‌های واحدهای پذیرایی و رستوران با میراث‌فرهنگی و نیروی انتظامی است، گفت: با توجه به بخشنامه نیروی انتظامی تمام رستوران‌ها در خارج و محدوده شهرها باید غذاهای بیرون بر در اختیار گردشگران و مسافران قرار دهند.

او خاطرنشان کرد: با توجه به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های مازندران باید برای جذب و خدمات رسانی به گردشگران و مسافران برنامه ریزی کنیم.

  • نویسنده : سمیه کریمی