فعالیت فوق العاده بیش از هزار واحد خبازی به عنوان کشیک نوروزی در مازندران
فعالیت فوق العاده بیش از هزار واحد خبازی به عنوان کشیک نوروزی در مازندران
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی مازندران گفت: با اجرای طرح کشیک نوروزی از 25 اسفند تا 15 فروردین 1403 تعداد 1100 واحد خبازی یارانه ای در استان مازندران به صورت فوق العاده به تولید نان و ارائه به همشهریان و مسافران می پردازند.

به گزارش خبرنگار آفاق آنلاین از ساری، عباسعلی وفائی نژاد با توجه به همزمانی ماه رمضان و ایام تعطیلات نوروزی، تمهیدات و تدابیر لازم برای افزایش تولید نان در استان مازندران به منظور تامین نان مورد نیاز مسافران نوروزی و شهروندان استان اتخاذ شد، اظهار داشت: با اجرای طرح کشیک نوروزی از ۲۵ اسفند تا ۱۵ فروردین ۱۴۰۳ تعداد ۱۱۰۰ واحد خبازی یارانه ای در استان مازندران به صورت فوق العاده به تولید نان و ارائه به همشهریان و مسافران می پردازند.

وی افزود: خبازی های مشمول طرح کشیک نوروزی به منظور سهولت دسترسی مسافران نوروزی به نصب بنرهای متحدالشکل بر درب واحد صنفی خود می پردازند.

وفائی نژاد با اشاره به توریستی بودن استان مازندران،گفت: به دلیل شرایط خاص مسافرت های نوروزی و افزایش تقاضا برای کالاهای اساسی در مجموع بیش از ۴۲ هزار کیسه آرد فوق العاده علاوه بر سهمیه ثابت ماهانه به واحدهای خبازی کشیک اختصاص یافت.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی مازندران با توجه به ترافیک سنگین جاده ای در ایام نوروز و نگرانی ها در خصوص آردرسانی به واحدهای خبازی در این ایام اظهار داشت: با تمهیدات صورت گرفته به منظور ذخیره سازی کافی آرد در شهرستان ها و افزایش پخت و تولید نان ، آرد مورد نیاز واحدهای خبازی قبل از زمان اجرای طرح در سطح استان توزیع گردید.

وفائی نژاد در خصوص ساعت پخت نانوایی های کشیک اظهار داشت: واحدهای خبازی کشیک علاوه بر فعالیت عادی خود به صورت فوق العاده تا ساعت ۲۲ و با تشخیص کارگروه آرد و نان هر شهرستان اقدام به تولید و عرضه نان می‌کنند.

دبیرکارگروه آرد و نان استان مازندران همچنین با تاکید بر فرمانداران و دستگاه های نظارتی گفت: در ایام ماه مبارک رمضان و تعطیلات نوروز به منظور بررسی وضعیت عملکرد نانوایی ها در استفاده از آرد فوق‌العاده تخصیصی نظارت بر این واحدهای صنفی افزایش خواهد یافت.

وی با اشاره به تقارن ماه رمضان با آغاز سال جدید و انجام مراسم و نذورات اظهار داشت: دستورالعمل نحوه فروش برای تامین نان مورد نیاز به کلیه عوامل اجرایی و خبازان اطلاع رسانی شده و هیچ محدودیتی برای تامین نان مراسم ها وجود ندارد.

وفائی نژاد تاکید کرد: شهروندان می توانند در صورت هرگونه ناهماهنگی بین خبازان و عوامل اجرایی به نمایندگی غله شهرستان و همچنین مدیریت اجرایی طرح هوشمندسازی آرد و نان واقع در بانک سپه و فرمانداری‌ها مراجعه نمایند.

دبیر کارگروه آرد و نان مازندران خاطرنشان کرد: شهروندان هرگونه شکایت و نارضایتی از نحوه عملکرد واحدهای ارائه کننده خدمات از جمله تعطیلی خودسرانه ، کاهش زمان پخت و … را می توانند از طریق تلفن ۱۲۴ ستاد خبری اداره کل صنعت، معدن و تجارت و ۱۳۵ تعزیرات حکومتی اعلام تا مراتب فورا مورد رسیدگی قرار گیرد.

  • نویسنده : سمیه کریمی