خنثي سازي توطئه هاي دشمنان در کم رنگ کردن حضور مردم در پاي صندوق هاي رای
خنثي سازي توطئه هاي دشمنان در کم رنگ کردن حضور مردم در پاي صندوق هاي رای
نماینده ولی‌فقیه در مازندران با اشاره به خنثي سازي توطئه هاي دشمنان و معاندان نظام در کم رنگ کردن حضور مردم در پاي صندوق هاي اخذ راي،گفت: با حضور پرشور مردم در انتخابات و مشارکت حداکثري زبان دشمنان کوتاه شد و نقشه آنان نقش برآب شد.

به گزارش خبرنگار آفاق آنلاین از ساری، آيت الله محمدي لائيني در دیدار فرمانده انتظامي مازندران ضمن گراميداشت ماه پرفضيلت شعبان و آروزي قبولي طاعات و عبادات از حضور پرشور و شعور مردم ولايتمدار و هميشه در صحنه استان مازندران در ۱۱ اسفندماه و خلق حماسه ديگر در انتخابات مجلس شوراي اسلامي و خبرگان رهبري قدرداني کرد.

وي با اشاره به خنثي سازي توطئه هاي دشمنان و معاندان نظام در کم رنگ کردن حضور مردم در پاي صندوق هاي اخذ راي، گفت: با حضور پرشور مردم در انتخابات و مشارکت حداکثري زبان دشمنان کوتاه شد و نقشه آنان نقش برآب شد.

نماينده ولي فقيه در مازندران همچنين از تلاش ها و زحمات همه نهادها و دستگاه هاي اجرايي انتخابات اعم از حوزه هاي اجرايي، نظارت و تامين کنندگان نظم و امنيت انتخابات در برگزاري و اجراي عمليات بزرگ انتخابات قدرداني کرد و افزود: بي شک با برنامه ريزي هاي به عمل آمده قبل از برگزاري انتخابات و پيش بيني و پيشگيري و اقدامات پيش دستانه امنيتي، انتظامي و ترافيکي از سوي پليس، انتخابات در فضاي امن و بدون هيچگونه مشکلي برگزار شد.

وي از تدابير و تمهيدات ويژه پليس قبل، حين و بعد از انتخابات در راستاي برقراري نظم وامنيت قدرداني کرد و افزود: هر چند دشمنان نظام در زمان برگزاري تبليغات انتخاباتي و پس از آن در حوزه برگزاري جشن انتخابات بدنبال سوء استفاده از اين فضا بوده اند که با درايت و هوشياري نيروهاي امنيتي و انتظامي موفق نشدند.

آيت الله لائيني با قدرداني از سردار” احمد رضا رادان” فرمانده کل فراجا و همچنين سردار مفخمي فرمانده انتظامي مازندران از تلاش ها و زحمات بي شائبه همه نيروهاي انتظامي و امنيتي در برقراري نظم و امنيت قدرداني کرد.

وي با تاکيد بر اينکه انتظار ما از پليس پيشگيري از وقوع جرائم در سطح جامعه است، افزود: نبايد سرقتي اتفاق بيفتد اما اگر داشته ايم، بايد کشف شود، همانطوريکه همه قتل هاي به وقوع پيوسته در سطح استان کشف شده است.

وي با مقايسه کشورهاي پيشرفته دنيا با کشور اسلامي ايران در حوزه وقوع جرايم، اذعان داشت: هر چند کشورهاي پيشرفته دنيا مادي گرا هستند و با ابزار و امکانات الکترونيکي پيشرفته در حوزه پيشگيري از وقوع جرم اقدام مي کنند اما در کشور عزيز ما ايران به جهت اعتقادات مذهبي و باورها ديني مردم نسبت به احکام اسلامي جرم و جنايت کمتر بوده و به نوعي افراد به واسطه اين اعتقادات مرتکب جرم نمي شوند و اگر جرايمي به وقوع مي پيوندد درصد کمي از جامعه بوده که لازم است اين باورها و اعتقادات ديني تقويت شود.

نماينده ولي فقيه در استان مازندران بر توجه به معيشت کارکنان انتظامي و پيگيري مشکلات آنان در بخش هاي مختلف مسکن و تامين نيازمندي هاي معيشتي آنان در جهت تقويت روحيه خدمتي تاکيد کرد.

بيش از ۱۰ هزار نيرو در حوزه تامين امنيت شعبات اخذ راي فعاليت داشته اند

سردارحسن مفخمی شهرستانی نیز در گزارشي به اقدامات و برنامه هاي انتظامي استان در برقراري نظم و امنيت انتظامي و ترافيکي انتخابات اشاره کرد و افزود: کنترل جرائم و مراقبت از برخي تهديدات بالقوه در جرائم به ويژه برخورد و مقابله جدي با مخلان نظم و امنيت و اراذل و اوباش از جمله برنامه هاي انتظامي استان بوده است .

وي با بيان اينکه بيش از ۱۰ هزار نيرو صرفاً در حوزه تامين امنيت شعبات اخذ راي فعاليت داشته اند، اظهارکرد: در حوزه حراست و پاسداري از صندوق هاي اخذ راي۶۴ درصد نيروهاي انتظامي و ۳۶ درصد را نيروهاي بسيجي و سپاهي بر عهده داشته اند.

وي از بکارگيري ۱۵۰ تيم پليس راه و راهور در حوزه ترافيکي خبر داد و گفت: با هرگونه تخلفات در روز برگزاري انتخابات برابر قانون برخورد لازم صورت گرفته و مستندات در اختيار مراجع ذيصلاح قرار گرفت.

فرمانده انتظامي مازندران از برنامه ها و طرح هاي پليس در برقراري نظم و امنيت روزهاي پاياني سال اعم از طرح استقبال از بهار براي تامين نظم و امنيت بازار شب عيد ، ماه مبارک رمضان و ايام تعطيلات نوروز ۱۴۰۳ خبر و خاطرنشان کرد: از هم اکنون برنامه ها و طرح هاي امنيتي، ترافيکي و انتظامي در دستور کار يگان هاي انتظامي قرار دارد .

  • نویسنده : سمیه کریمی