بیش از ۵۰ باغ استان موقوفه است/اجرای ۴۵۴ پروژه در مازندران
بیش از ۵۰ باغ استان موقوفه است/اجرای ۴۵۴ پروژه در مازندران
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران بیان اینکه ۵۳باغ در استان موقوفه است،گفت: محصولاتی نظیر انار، پرتغال، کیوی در این باغ ها تولید و امسال ۱۲میلیارد تومان از این باغ های وقفی درآمد کسب شده است.

به گزارش خبرنگار آفاق آنلاین از ساری،حجت الاسلام ابراهیم جناسمی شامگاه پنج شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه ویژه طرح آرامش بهاری و ضیافت الهی،اظهارکرد:  ۶ هزار مسجد و امامزاده استان میزبان برنامه های فرهنگی ماه رمضان هستند.

وی از برپایی سفره های افطاری ساده با توجه به تقارن بهار طبیعت با بهار قرآن در امامزادگان شاخص استان خبر داد.

حجت السلام حیدری به اجرای طرح قرار یار دوازدهم با محوریت توزیع ۱۰هزار بسته معیشتی بین نیازمندان استان اشاره کرد و افزود: این طرح در ۱۲اسفند ماه جاری برای رونق سفره های افطار، سحر و نوروز نیازمندان استان اجرایی شده است البته طی سال این طرح در دوازدهم هر ماه برگزار می شود.

مديرکل اوقاف و امورخیریه مازندران با اشاره به  توزیع ۱۰۲جهیزیه بین نوعروسان استان با محوریت امامزادگان شهرستان قائم شهر و آمل تامین و توزیع شد،تصریح کرد: تلاش داریم در شهرستان های بهشهر، ساری و بابل نیز جهیزیه برای نوعروسان تهیه شود.

حجت الاسلام حیدری جناسمی از اجرای طرح شمیم خدمت در ۱۲امامزاده شاخص استان خبر داد و گفت: بانوان سرپرست خانوار با هدف کسب درآمد، تولیدات خود را در این امامزادگان به فروش می‌رسانند.

وی ادامه داد: هزار و  ۵۰۰پک تحصیلی بین نیازمندان استان توزیع شد.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه مازندران از سرمایه گذاری در سطح موقوفات استان خبر داد و افزود: ۴۵۴پروژه در سطح موقوفات استان درحال اجراست.

وی با بیان اینکه ۵۳باغ در استان موقوفه است، ادامه داد: محصولاتی نظیر انار، پرتغال، کیوی در این باغ ها تولید و امسال ۱۲میلیارد تومان از این باغ های وقفی درآمد کسب شده است.

حجت الاسلام حیدری جناسمی با بیان اینکه ۳۸هکتار از اراضی موقوفه استان زیر کشت درخت و زراعت چوب بوده، گفت: در امامزاده عبدالله آمل چهار هزار و ۸۰۰مترمربع زیر کشت درخت رفت.

وی از سرمایه گذاری در سطح اماکن متبرکه استان با هدف پذیرایی از مسافران و گردشگران خبر داد و افزود: ۳۲هکتار به ارزش ۱۲۳میلیارد تومان برای ایجاد مرکز اقامتی تفریحی با هدف توسعه گردشگری مذهبی در استان سرمایه گذاری شده است.

حجت الاسلام حیدری جناسمی به پیوستن این اداره کل به طرح ملی نهضت مسکن اشاره کرد و گفت: ۴۲ملک به اداره کل راه و شهرسازی استان مازندران معرفی شده است اما در سه شهرستان آمل، گلوگاه و میاندورود فقط زمین ها پذیرفته و واگذار شد.

وی با بیان اینکه ۱۴هزار و  ۷۹۳موقوفه در استان موجود است، افزود: ۱۳هزار و ۸۷۳موقوفه استان متصرفی و ۹۲۰موقوفه غیر متصرفی است.

حجت الاسلام حیدری جناسمی خاطرنشان کرد: حدود ۳ میلیارد  و ۵۰۰میلیون تومان به اداره کل اوقاف و امورخیریه استان مازندران از سوی خیرین در قالب ماده ۵ طرح امین موقوفات در سطح موقوفات استان ساماندهی شده که در این طرح ۱۰۳نفر کارهای حقوقی موقوفات را انجام می دهند.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه مازندران با اعلام  اینکه ۴۸۰ هکتار از اراضی کشاورزی نیز تحت پوشش وجود دارد, گفت: گردشگری مذهبی در سطح امامزادگان و بقای متبرکه از جمله طرح‌هاست.

  • نویسنده : سمیه کریمی