باید کرامت ماه رمضان در همه واحدهای پذیرایی حفظ شود
باید کرامت ماه رمضان در همه واحدهای پذیرایی حفظ شود
مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی مازندران گفت: باید کرامت ماه مبارک رمضان در همه واحدهای پذیرایی و رستوران‌ها حفظ شود و تمام نمازخانه‌های بین‌راهی برای آحاد جامعه فعال باشد.

به گزارش خبرنگار آفاق آنلاین از ساری،حسین ایزدی امروز در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر با اشاره به تقارن عید نوروز با ماه مبارک رمضان ستاد اجرایی سفر از ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ آغاز و تا ۲۴ فروردین ماه سال جاری ادامه دارد،اظهارکرد: همه اعضاء دبیرخانه از توان و جدیت خود برای خدمات‌رسانی به مسافران و مردم استفاده می‌کنند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران ادامه داد: با توجه به ایام تعطیلات نوروز و ماه مبارک رمضان برنامه‌های متعددی برای ورود گردشگران و مردم برنامه ریزی شده است.

او با اشاره به تاکید وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و استاندار مازندران درخصوص ساماندهی سرویس‌های بهداشتی، نمازخانه‌ها، مساجد و واحدهای پذیرایی بین‌راهی، افزود: در تمام محورهای مواصلاتی استان اقدامات خوب و نظارت جدی بر همه تاسیسات گردشگری و پذیرایی صورت گرفته است.

ایزدی خاطرنشان کرد: باید کرامت ماه مبارک رمضان در همه واحدهای پذیرایی و رستوران‌ها حفظ شود و تمام نمازخانه‌های بین‌راهی برای آحاد جامعه فعال باشد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران به برپایی نوروزگاه‌های نوروزی با همکاری جمعیت هلال احمر اشاره کرد و گفت: در تمامی نوروزگاه‌های استان خیمه‌های برپایی نماز، نماز جماعت و افطاردهی ساده انجام می‌شود.

لزوم آماده سازی زیرساخت‌های نمازخانه‌ها در استان مازندران 

همچنین مدیر ستاد اقامه نماز مازندران در این جلسه یکی از دغدغه‌های همه مردم به‌ویژه ایام تعطیلات نوروز و ماه مبارک رمضان مسئله توجه به نماز عنوان کرد و افزود: مسئله نماز مربوط به همه آحاد جامعه است که باید به آن توجه جدی شود.

حجت الاسلام عباسعلی ابراهیمی ادامه داد: توجه کردن به امر نماز باید برای نسل جوان بسترسازی و عملیاتی شود.

او با اشاره به تعطیلات نوروز و ستاد اجرایی خدمات سفر، تصریح کرد: با توجه به اینکه استان مازندران با داشتن مواهب الهی، طبیعی و تاریخی گردشگران و مسافران بسیاری به این استان سفر می‌کنند که باید در امر خدمات رسانی برنامه ریزی‌های مطلوب صورت گیرد.

مدیر ستاد اقامه نماز مازندران ادامه داد: مازندران با داشتن این هم ظرفیت‌ و پتانسیل‌ نیازمند توجه ملی در کنار حمایت منطقه‌ای به این استان است.

حجت الاسلام ابراهیمی تاکید کرد: باید زیرساخت‌های نمازخانه‌ها و مساجد در سواحل و محورهای مواصلاتی در دستور کار قرار گیرد تا مردم بتوانند از آن استفاده کنند.

او تصریح کرد:گردشگری و توریسم یکی ازجایگاه های موثر برایدسرمایه‌گذاری و اشتغالزایی است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

  • نویسنده : سمیه کریمی