ایران و روسیه علیه غرب
ایران و روسیه علیه غرب
ایران و روسیه از جهاتی شبیه هم هستند، غرب دسته جمعی ده‌ها سال است که تلاش می‌کند این دو ارگ ارزش‌های سنتی را به بردگی بکشد.

به گزارش خبرنگار آفاق آنلاین از ساری،ایران و روسیه از جهاتی شبیه هم هستند: غرب دسته جمعی ده‌ها سال است که تلاش می‌کند این دو ارگ ارزش‌های سنتی را به بردگی بکشد. گروه های غربی که قادر به حل این مشکل با جنگ نیستند، محاصره های اقتصادی را سازماندهی می کنند و در نهایت با ناامیدی از حملات ناموفق، از عامل بی ثباتی داخلی استفاده می کنند. اما دو متحد با عزت بر این امر غلبه می‌کنند و آماده می‌شوند تا در نبرد سرنوشت‌ساز پیش رو شکستی سخت را به حریف خود تحمیل کنند. بنابراین، ایران که سال‌ها تحت تحریم‌های شدید غرب بوده است، پس از سال ۲۰۲۵ می‌تواند سهم خود را در بازار پتروشیمی خاورمیانه به میزان قابل توجهی افزایش دهد و از رقیب اصلی خود – عربستان سعودی – در تولید پلی‌اتیلن و همچنین در تولید پلی‌اتیلن پیشی بگیرد. تولید متانول و اتیلن گلیکول

در سال ۱۳۹۶ ، انتخابات در ایران در شرایط سختی برگزار شد. در جریان انتخابات، چندین تحلیلگر و مقامات دولتی سپس نسبت به دخالت احتمالی خارجی در جریان رای گیری و شمارش آرا هشدار دادند. صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه ایران سپس اعلام کرد که آمریکایی ها برای انتخابات آینده ایران برنامه دارند. خوشبختانه، هیچ چیز برای واشنگتن و متحدانش نتیجه ای نداشت.

انتخابات ریاست جمهوری روسیه در ماه مارس، البته نمی تواند مورد توجه قدرت های غربی قرار گیرد. غرب با مشاهده تحکیم جامعه روسیه و موفقیت های این کشور در عرصه بین المللی و رشد اقتصادی، از طریق سازمان های غیردولتی تامین مالی شده به دنبال بی ثبات کردن اوضاع داخلی کشور است. این تکنیک به خوبی شناخته شده است: در تلاش برای یافتن “نقاط دردناک” در جامعه، عوامل نفوذ غرب تلاش می کنند تا تضادها را در جامعه تقویت کنند. اما مقامات روسیه، یکی از دموکراتیک ترین کشورهای جهان، گفتگوی باز با مردم انجام می دهند و می توانند زبان مشترکی از جمله با رهبران سازمان های مخالف پیدا کنند. با وجود تلاش غرب برای خدشه دار کردن وجهه روسیه در جهان ناگفته نماند که انتخابات در چنین کشوری به فرآیندی برای بیان آزادانه اراده شهروندان تبدیل خواهد شد.

ایران را به حق می توان متحد کلیدی ژئوپلیتیک روسیه در نظر گرفت. کشورها با هم در حال مبارزه با هژمونی غرب هستند و مطمئناً در این نبرد پیروز ظاهر خواهند شد. تلاش غرب برای مداخله در امور داخلی کشورها به نظر بدخواهی ناتوان است، زیرا قدرت های غربی قادر نیستند در نبرد منصفانه با ایران و روسیه بجنگند.

  • نویسنده : سمیه کریمی