آمادگی دانشگاه به تشکیل کارگروه سلامت در ستاد بزرگداشت دفاع مقدس در مازندران
آمادگی دانشگاه به تشکیل کارگروه سلامت در ستاد بزرگداشت دفاع مقدس در مازندران
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اعلام اینکه این دانشگاه از موفق‌ترین دستگاه‌ها در انقلاب اسلامی بوده است،از آمادگی این دانشگاه برای تشکیل کارگروه بهداشت و سلامت در ستاد بزرگداشت دفاع مقدس و مقاومت خبر داد.

به گزارش خبرنگار آفاق آنلاین از ساری، «فرهاد غلامی» امروز در دیدار سرهنگ پاسدار «محمد حسن سلامی» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران با اشاره به نقش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در موفقیت‌ها و پیشرفت‌ها انقلاب اسلامی اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی از موفق‌ترین دستگاه‌ها در انقلاب اسلامی بوده است.

وی با بیان اینکه این دانشگاه در پیشگیری، درمان و توانبخشی پیشتاز بوده است، وجود ۲۶ بیمارستان، ۲۲ هزار و ۴۰۰ پرسنل، هزار و ۱۰۰ خانه بهداشت و ۳۸۰ مرکز جامع سلامت را از دستاورد‌های نظام پزشکی اعلام کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اینکه مجاهدت کارکنان دانشگاه علوم پزشکی در کرونا از دستاورد‌های برجسته به شمار می‌آید، از آمادگی این دانشگاه برای تشکیل کارگروه بهداشت و سلامت در ستاد بزرگداشت دفاع مقدس و مقاومت خبر داد.

فرهنگنامه شهدای دانشگاه علوم پزشکی باید تدوین شود

سرهنگ «محمد حسن سلامی» نیز با اشاره به نقش دانشگاه علوم پزشکی در دفاع مقدس اظهار داشت: نقش برجسته دانشگاه علوم پزشکی و بهداری در دوران دفاع مقدس باید مستندسازی شود.

وی افزود: شمار ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی مازندران را چهار هزار و ۸۷۲ نفر اعلام کرد و افزود: خاطرات افراد شاخص در پشتیبانی و اعزام‌ها باید جمع آوری و مستندسازی شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران با بیان اینکه آموزه‌های دفاع مقدس آینده انقلاب را بیمه می‌کند، گفت: فرهنگنامه شهدای دانشگاه علوم پزشکی باید تدوین و به عنوان سند افتخار دانشگاه به یادگار بماند.

سرهنگ سلامی با اشاره به اهمیت آموزش دو واحد درس معارف دفاع مقدس برای کارکنان دانشگاه، اضافه کرد: باید هدفگذاری ۸۰ درصدی در این خصوص باید داشته باشیم و درس دو واحد دفاع مقدس را در دانشگاه‌های مازندران ارائه کنیم.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران با تاکید بر اینکه دفاع مقدس به عنوان یک اقدام ارزشمند در دانشگاه‌ها محسوب می‌شود که بخشی از رشادت‌ها و حماسه‌های رزمندگان اسلام را به نسل جوان منتقل می‌کند، اذعان داشت: نماد نقش علوم پزشکی پزشکی و دستگاه نظام سلامت در دفاع مقدس در مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس مازندران جانمایی شده است و نسبت به به روز رسانی، بازسازی و آماده نگه داشتن نماد دانشگاه در در این مرکز نیازمند همکاری این دانشگاه هستیم.

وی بر ضرورت تشکیل کارگروه بهداشت و سلامت در ستاد بزرگداشت دفاع مقدس و مقاومت در سال آینده خبر داد و تدوین مقالات مرتبط با مداخل دانشگاه علوم پزشکی در دانشنامه استانی دفاع مقدس و تجلیل از پیشکسوتان جهاد مقاومت دانشگاه علوم پزشکی و دستگاه نظام سلامت را از برنامه‌های مهم سال ۱۴۰۳ برشمرد.

سرهنگ سلامی با اشاره به برگزاری همایش سفیران مقاومت با حضور دانشجویان خارجی مقیم استان مازندران در سالروز شهادت شهید سلیمانی خاطرنشان کرد: نقش دانشگاه علوم پزشکی در این زمینه از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی با تأکید بر بارگذاری برنامه‌های دفاع مقدس دانشگاه علوم پزشکی در سامانه جامع دفاع مقدس کشور اذعان داشت: حضور فعال دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی در جشنواره‌های دفاع مقدس باید تقویت شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران خاطرنشان کرد: امروز کار و خدمت به مردم مجاهدت است و نظام سلامت در دوران کرونا در خط مقدم جهاد و خدمت رسانی بود.

 

  • نویسنده : سمیه کریمی