کمکهای مردمی به کمیته امداد این قلک مقدس باید رسانه‌ای شود/ انتقاد از بسته‌شدن پل تازه افتتاح شده در فرح آباد
کمکهای مردمی به کمیته امداد این قلک مقدس باید رسانه‌ای شود/ انتقاد از بسته‌شدن پل تازه افتتاح شده در فرح آباد
نماینده ولی فقیه در مازندران با بیان اینکه انتظارمان ارائه گزارشات واقعی است و ضمن گلایه از بسته شدن پل تازه افتتاح شده در فرح آباد ساری گفت: نیکوکاری، توجه و عنایات مردم به کمیته امداد این قلک مقدس باید رسانه ای شود.

سمیه کریمی_صدای نکا، آیت الله محمدباقر محمدی لائینی امروز در دیدار مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) و معاونین، اظهار کرد: باید بر پایان یافتن ماه بسیار باصفا و با لطافت و زیبای شعبان تاسف خورد و از همین چند ساعت باقیمانده تا غروب ان‌شالله یک مناجات و صلوات شعبانیه را بخوانیم.

وی ضمن تبریک حلول ماه رمضان و سال نو و تحسین جشن نیکوکاری، افزود: طبق احادیث و روایات، بهترین خدمت، خدمت به مردم است و بالاترین مسئله ایمان به خدا و نفع برای مردم عام است اگر مستضعف باشند که بهتر.

آیت الله محمدی لائینی با بیان اینکه نهاد کمیته امداد باید رو به رشد باشد، تصریح کرد: در طول بیش از ۴۰سال همیشه باید یک منحنی صعودی را در عملکرد این نهاد مشاهده کنیم و هر چه بیشتر آن را مردمی کنیم رشد و بالندگی را بیشتر تامین کرده‌ایم، یعنی از مردم، برای مردم و به دست مردم.

نماینده ولی فقیه در مازندران یادآور شد: اگر واقعا به ظرفیت خیر در مردم آگاه باشیم می‌بینیم که چه معرکه‌ای ایجاد می‌شود، نکته دیگر اینکه توجه به قرض‌الحسنه و خودکفایی و بلاعوض باید اولویت باشد.

نماینده ولی فقیه در مازندران با اعلام اینکه استعداد کار در همه است، بیان کرد: البته به شرط مساعدت و همکاری که منجر به خودکفایی شود، قرض الحسنه ۱۸برابر و بلاعوض ۱۰برابر ثواب دارد، نکته بعدی این است که در بحث خودکفایی گزارش دهی کمیته امداد باید با همه ادارات فرق کند و نگاه آماری به گزارش نداشته باشیم.

این مسئول عنوان کرد: دهه فجر پلی در فرح آباد افتتاح شده اما آنطرف پل تملک زمین انجام نگرفته در فکر باز شدن راهی موقت هستند اما هنوز علامتگذاری نشده و پل بسته شده است، بنده گفتم این از دولت آقای رئیسی دور از انتظار است.

وی تاکید کرد: خیلی از گزارشات اگر خلاف واقع باشد از هر نهادی زشت است اما ما از کمیته امداد انتظار داریم که واقعیت‌ها را گزارش کند الان همین خودکفایی‌ها و وام‌های اشتغال در نهادها آمار بالایی می‌دهند اما واقعا ایجاد نشده اما کمیته امداد باید واقعا خودکفا شده باشند.

آیت الله محمدی لائینی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل، گفت: این انقلاب اسلامی، کمیته امداد، بنیاد شهید، سپاه پاسداران و … همه نهال‌هایی هستند که امام کاشت و میوه‌های شیرینی هستند، شیرینی کمیته امداد را حفظ کنید، دوچندان کنید تا در کام مردم شیرینی احساس شود، این مردم خوب هستند به آنها باید گفت که چقدر خوب هستند، نیکوکاری، کمک‌ها و عنایات مردم به این قلک مقدس باید رسانه ای شود.

امام جمعه ساری خاطرنشان کرد: مردم باید بدانند که در صراط خیر حرکت می‌کنند و بر خادمان این نهاد درود بفرستند، بلند کردن زمین‌خورده‌ها مهم است، امیدواریم در این زمینه موفق باشید.

  • نویسنده : سمیه کریمی