کشف ۱۰۰کيلوگرم ترياک/هلاکت و دستگيري ۲ قاچاقچي موادمخدر در نکا
کشف ۱۰۰کيلوگرم ترياک/هلاکت و دستگيري ۲ قاچاقچي موادمخدر در نکا
فرمانده انتظامي مازندران از هلاکت و دستگيري 2 قاچاقچي مواد مخدر و کشف 100کيلوگرم ترياک در عملياتي ضربتي توسط ماموران پليس در شهرستان نکا خبر داد .

یه گزارش خبرنگار آفاق آنلاین از ساری، سردار حسن مفخمي شهرستاني درتشريح جزئيات خبر هلاکت و دستگيري ۲ قاچاقچي مواد مخدر و کشف ۱۰۰کیلو گرم تریاک در عملیات ضربتی ماموران پلیس در نکا،گفت: در پي کسب خبر مبني بر حمل مواد مخدر توسط ۲ قاچاقچي مواد مخدر با يک خودروي سواري سمند سرقتي از محور ورودي استان ، موضوع در دستور کار ماموران قرار گرفت.

فرمانده انتظامي مازندران، تصريح کرد: در اجراي اين ماموريت، ماموران کلانتري۱۱و يگان امداد شهرستان نکا، پس از انجام تحقيقات پليسي و بررسي هاي ميداني، خودروي مورد نظر را حين تردد در محور ورودي اين شهرستان شناسايي کردند .

سردار مفخمي شهرستاني، خاطرنشان کرد: پس از هماهنگي هاي قضائي، ماموران در اقدامي عملياتي خودروي مورد نظر را که قصد داشت از محل متواري شود در اقدامي عملياتي متوقف کردند .

وی تصریح کرد: سرنشينان اين خودرو که در محاصره ماموران پليس قرار گرفته بودند با استفاده از اسلحه اي که در اختيار داشتند اقدام به تيراندازي به سمت ماموران کردندکه ادامه اين درگيري منجر به هلاکت يکي از متهمان شد و جراحت يکي ديگر از آنان از ناحيه پا شد .

فرمانده انتظامي مازندران افزود: فرد مصدوم توسط عوامل امدادي به بيمارستان منتقل و در بازرسي از خودروي آنان ۱۰۰ کيلوگرم مواد مخدر ترياک کشف شد.

سردارمفخمي مبارزه با مواد مخدر را يکي از ماموريت هاي اصلي پليس برشمرد و با بيان اين که مواد مخدر مهمترين عوامل بروز ناامني ها در جامعه است، خاطرنشان کرد: هدف پليس در مبارزه با اين معضل اجتماعي توجه به بحث پيشگيري و پاکسازي چهره جامعه از آلودگي ها و ناهنجاري هاي اجتماعي ست .

فرمانده انتظامي مازندران خاطرنشان کرد: هر چند ماموريت فرماندهي انتظامي در بحث مواد مخدر اقدامات مقابله اي است، اما بايد با فرهنگ سازي هاي مناسب از ابتلاء جوانان به اين معضل جلوگيري شود که براي دستيابي به اين مهم همکاري همه دستگاه ها و نهادهاي اجرايي همسو در امر پيشگيري از مواد مخدر الزامي است.

دستگيري کلاهبردار مجازي در حال فروش اموال مالباختگان

سردار سيد موسی حسینی با اعلام اینکه در پي دريافت چند فقره پرونده در خصوص کلاهبرداري در فضاي مجازي با استفاده از رسيد سازهاي جعلي،گفت : ماموران پليس فتاي مازنسي موضوع را بصورت ويژه در دستور کار خود قرار دادند.

وي از شناسايي يک کلاهبردار حرفه اي که با استفاده از رسيدسازهاي جعلي و تطميع مردم به بهانه هاي مختلف در فضاي مجازي از شهروندان کلاهبرداري و با پول آنان از فروشگاههاي معتبر خريد مي کرد خبر داد و افزود : ماموران پليس فتا پس از هماهنگي با مرجع قضايي در اقدامي غافلگيرانه متهم را در حال فروش اموال کلاهبرداري شده ،دستگير کردند.

سردار حسيني از کشف يک دستگاه گوشي تلفن همراه ، ۲۰عدد کارت ملي و کشف کلاهبرداري نقدي از مردم به مبلغ ۱۰ميليارد ريال از شهروندان سخن به ميان آورد و تصريح کرد : ماموران پليس فتا در بازرسي دقيق از مخفيگاه متهم نيز ۵ دستگاه تلويزيون،يک دستگاه موتورسيکلت،۲تخته فرش،۳عدد اسپيکر،يک عدد سينما خانواده و مقاديرزيادي لوازم خانگي که با کلاهبرداري از شهروندان از فروشگاه ها خريداري شده بود، را کشف کردند.

جانشين انتظامي مازندران خاطرنشان کرد: شهروندان فريب تبليغات کلاهبرداران را در فضاي مجازي نخورند، و در حين خريد با اطلاعات کامل سعي کنند از فروشگاههاي معتبر مجازي و درگاه هاي معتبر خريد کنند تا قرباني کلاهبرداران حرفه اي نشوند.

کاميون حامل چوب قاچاق توقیف شد

سرهنگ محمد محمدپور از توقيف خودروي کاميونت حامل چوبهاي قاچاق به ارزش ۲ميليارد ريال خبر داد و افزود: ماموران پليس امنيت اقتصادي در راستاي مبارزه با مفاسد اقتصادي در پي انجام اقدامات پليسي و تخصصي از قاچاق چوب با يک دستگاه کاميونت جک در يکي از محورهاي ساري با اطلاع شدند.

وي از شناسايي خودروي کاميونت حامل چوب خبر داد و تصريح کرد : ماموران پليس امنيت اقتصادي با همکاري پليس آگاهي استان پس از هماهنگي قضايي در اقدامي غافلگيرانه کاميونت جک را توقيف و در بازرسي دقيق از آن مقدار ۳تن و ۵۰۰کيلوگرم چوب قاچاق را کشف کردند.

رئيس پليس امنيت اقتصادي مازندران از دستگيري يک قاچاقچي چوب در اين اقدام خبر داد و خاطرنشان کرد: ماموران ضمن انتقال خودروي توقيفي به پارکينگ پليس،در اين رابطه پرونده اي تشکيل و متهم را به مرجع قضايي معرفي کردند.

  • نویسنده : سمیه کریمی