ورزش مازندران بالاتر از ۲۷ کشور آسیایی قرار دارد
ورزش مازندران بالاتر از ۲۷ کشور آسیایی قرار دارد
مدیرکل ورزش و جوانان مازندران گفت: ورزش مازندران به تنهایی بالاتر از ۲۷ کشور آسیایی قرار دارد.

به گزارش خبرنگار آفاق آنلاین از ساری،  علی رجبی امروز در جشن بزرگداشت هفته جوان و آیین تجلیل از برگزیدگان دومین جشنواره جوان موثر مازندرانی با بیان اینکه شهرستان کوچک گلوگاه در حوزه ورزش قهرمانی از یک استان کشور بالاتر است،ادامه داد: استان مازندران ۵ المپیکی و ۳ کاندیدای المپیک دارد که امیدواریم سهمیه‌مان به ۸ ورزشکار برسد.

وی تصریح کرد: جوان مانند یک آسمان صاف و زمین کشت نشده است و می‌تواند بالاتر از انتظار کار کند.

رجبی با اشاره به اینکه مردمی که رویا دارند، فقر را نمی‌شناسند، اضافه کرد: جوانی که رویا دارد نیازی به چیزی نداشته و با آن رویای خودش موفق خواهد شد چراکه دنیا متعلق به کسانی است که دارای رویاهای بزرگ‌اند.

مدیرکل ورزش و جوانان مازندران خاطرنشان کرد: این جشنواره نشان داد در حوزه علمی، کشاورزی، هنر و ورزش، جوانان خلاق و موثری در استان مازندران وجود دارند.

طلاق‌های امروزی ناشی از مشکلات اقتصادی نیست

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران نیز از روند موجود طلاق ابراز نگرانی کرد و گفت: طلاق‌های امروزی ناشی از مشکلات اقتصادی نیست.
علی سلیلی اظهار کرد: طلاق‌های امروزی ناشی از مشکلات اقتصادی نیست و نگذارید برخی با وارونه جلوه دادن حقایق به مطامع خود برسند.

وی با اشاره به اینکه در گذشته ساری تنها یک شعبه طلاق داشت اما هم اکنون ۴ شعبه دایر و یک شعبه در شرف افتتاح دارد، افزود: طلاق‌های کنونی عبارت است از ناهنجاری‌های فرهنگی که عمده آن وارداتی می‌باشد.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران از سبک زندگی نادرست امروزی گلایه کرد و گفت: ۹۰ هزار زن مطلقه در استان زندگی می‌کنند و ۱۳۰۰ نفر نیز تحت پوشش مراکز زنان در معرض ایذر و هپاتیت در ساری و آمل هستند.

سلیلی با بیان اینکه در جنگ ترکیبی و پیوست معیشت و اقتصاد نتوانستیم موفق شویم، خاطرنشان کرد: عرصه عرصه جنگ نابرابر است اما آینده از آن ملتی بوده که طرفدار خدا هستند.

افزوده شدن ۲۰۰ هزار نفر به جمعیت جوان مازندران

محمدرضا ییلاقی نیز با اشاره به اینکه در سرشماری سال ۹۵، جمعیت جوان استان به یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر رسید،یادآور شد: شورای عالی جوانان به جهت افزایش امید به زندگی از سال ۹۸ میزان سن جوانی را که بین ۱۴ تا ۲۹ سال تعریف شده بود به ۱۸ تا ۳۵ سال تغییر داد که این مساله موجب تغییر برنامه‌ها و رویکردها در رابطه با جوانان شد.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره‌کل ورزش و جوانان مازندران با بیان اینکه در نسل گذشته همیشه این گلایه وجود داشت که تجلیل‌شوندگان از قبل مشخص هستند اما ما بعنوان اولین استان این رویکرد را تغییر دادیم، ادامه داد: هدف‌مان این بود از جوانانی که در بخش‌های مختلف از جمله هلال احمر، ورزش، اجتماع، رسانه و فعالیت‌های جهادی و داوطلبانه حرکت موثری داشتند، تجلیل کنیم.

ییلاقی با اشاره به اینکه موفقیت در نتیجه یک کار تیمی میسر می‌شود، یادآور شد: در رویداد اتم که یک الگوی تجربی موفق بود، گروه‌های ۵ تا ۹ نفره توانستند کار تیمی اجتماعی خوبی را به سرانجام برسانند.

وی افزود: امروز ۲۰ اداره‌کل ستادی گردهم آمدیم تا دومین جشنواره موثر مازندرانی و هجدمین جشنواره جوان برتر ایران زمین را اجرا کنیم.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره‌کل ورزش و جوانان مازندران تاکید کرد: باید جامعه توان‌یابان را جدی‌تر دنبال کنیم و ارتباط بیشتری با این قشر داشته باشیم.

افتخارآفرینی جوانان از میدان جنگ تا میدان ورزش

در ادامه حجت‌الاسلام فلاح نماینده آیت‌الله لائینی نماینده ولی‌فقیه در مازندران گفت: جوانان این سرزمین از دفاع مقدس تا عرصه‌های ورزشی، عزت آفریدند.
وی افزود: جوانان این مرز و بوم در میدان مسابقات ورزشی و میدان جنگ بارها فرهنگ شهادت، رشادت و عزت را با قدرت و شهامت به رخ کشیدند و پرچمدار شدند.

تکریم زنان ایران زمین

حجت‌الاسلام فلاح با تکریم زنان ایران زمین خاطرنشان کرد: زنان چه در میدان جنگ و چه در عرصه ورزش دوشادوش برادران، مردانه ایستادند و اجازه ندادند هیچ کس در دنیا به ملت با دید دیگر نگاه کند.

گفتنی است: در پایان مراسم از جوانان نخبه مازندرانی تجلیل شد.

 

  • نویسنده : سمیه کریمی