هیچ دارویی شفابخش تر از اکسیر وجود شهدا نیست
هیچ دارویی شفابخش تر از اکسیر وجود شهدا نیست
فرمانده سپاه کربلاء مازندران گفت: امروز هیچ اکسیر و هیچ دارویی شفابخش تر از اکسیر وجود شهدا نیست که بتواند جامعه ما را سامان ببخشد.

به گزارش خبرنگار آفاق آنلاین از خوزستان،سردار مسلمی در دیدار با خادمین شهدای اردوگاه شهید جعفرزاده مازندران در اندیمشک خوزستان از تلاش ها و مجاهدت های خالصانه آنان تقدیر و قدرداني کرد و افزود: از همه برگزارکنندگان این نمایش عظیم معنوی راهیان نور تقدیر و تشکر می کنم به خصوص از شما خادمین شهدا که خالصانه و جهادی در یک چنین فضایی حضور پیدا کرده اید و با رفتار و گفتار و عملتان منش شهدا را بیان می کنید و این خیلی ارزشمند است.

وی تصریح کرد: امروز هیچ اکسیر و هیچ دارویی شفابخش تر از اکسیر وجود شهدا نیست که بتواند جامعه ما را سامان ببخشد.

سردار مسلمی یکی از مهم ترین دلایل ناهنجاری ها و آسیب های اجتماعی و انسانی را دورشدن از ارزش های دینی و فرهنگ ناب ایثار و شهادت برشمرد و خاطرنشان کرد: امروز هر کسی با شهدا انس بگیرد برنده واقعی در این دنیاست و خوشا به سعادت خانواده شهدا که کسی را دارند در آخرت شفاعتشان را بکند.

فرمانده سپاه کربلاء مازندران با اعلام اینکه به برکت شما و همه دست اندرکاران در سال گذشته یازده هزار نفر اعزام به راهیان نور داشته ایم،گفت: امسال به برکت حرکت های جهادی و اقدامات همه دست اندرکاران جهادی تا هم اکنون ۱۳ هزار نفر در اردوی راهیا نور حضور پیدا کردند ان شالله تا پایان ۱۹ اسفند شانزده الی هفده هزار نفر به این مناطق سفر خواهند کرد.

وی با بیان اینکه حضور در این مکان ارزشمند و معنوی به جز طلبیدن شهدا چیزی نیست، افزود: شهید سلیمانی از خدا خواسته بود که انقدر درگیرش کند که حتی فکر گناه هم نکند شما قدر خودتان را بدانید که اینجا دائما مشغول خدمت هستید و اصلا فکر گناه نمیفتید چه برسد به اینکه گناه کنید.

بخش مهم سفر راهیان نور مقابله با دشمن

سرهنگ مجیدی نیز با اشاره به اینکه از همه خواهران وبرادران که از آسایش خودشان گذشتند و به زائرین شهدا خدمت کردند تقدیر و تشکر می کنم،گفت: راهیان نور از چند منظر اهمیت دارد در وهله اول ما فرهنگ ایثار و شهادت را احیا و ترویج می کنیم ما در قران آیات متعددی در خصوص تبلیغ جهاد و ایثار می کند و راهیان نور یکی از ابزارهایی است که می شود این فرهنگ را ترویج کرد.

وی به مورد دوم اهمیت داشتن راهیان نور اشاره کرد و گفت: شهدا برای اسلام و انقلاب اسلامی رفتند و جانشان را تقدیم کردند و ما امروز بضاعتمان در این است که اینجا قرار بگیریم و خدمت کنیم و یاد و خاطره شان را گرامی بداریم و قدردان آنها باشیم.

معاون هماهنگ کننده سپاه کربلاء مازندران بخش مهم سفر راهیان نور را مقابله با دشمن خواند و اظهار کرد: از همه مهم تر که شما به آن باید افتخار کنید مقابله با تهاجم دشمن است همه ما میدانیم که دشمن همه توان مخصوصا ابزار رسانه را در اختیار گرفته تا فرهنگ ما را استحاله کند و دین و اعتقادات و باور را از ما بگیرد و در آن خدشه وارد کند بخصوص در بحث ائمه معصومین و انقلاب اسلامی و ما اینجا مقابله می کنیم.

سرهنگ مجیدی به سخنان مقام معظم رهبری مدظله العالی اشاره نمود و گفت: فرهنگ راهیان نور با دشمن مقابله می کند و در واقع این یک نوع جهاد است. مقام معظم رهبری فرمودند:” هر اقدامی که در مقابل دشمن انجام بگیرد یک جهاد است.”

  • نویسنده : سمیه کریمی