شهرستان های پیشرو مازندران در انتخابات امروز اعلام شدند
شهرستان های پیشرو مازندران در انتخابات امروز اعلام شدند
رئیس ستاد انتخابات مازندران به شهرستان‌های پیشرو مازندران در انتخابات امروز اشاره کرد و گفت: مردم شهرستان‌های بهشهر،نور، محمودآباد، بابل، بابلسر و فریدونکنار به لحاظ میزان حضور تاکنون پیشرو هستند.

به گزارش خبرنگار آفاق آنلاین از ساری،قاسم عزیزاده گرجی امروز در جمع خبرنگاران مستقر در استانداری مازندران به شهرستان‌های پیشرو مازندران در انتخابات امروز اشاره و اظهار کرد: مردم شهرستان‌های بهشهر،نور، محمودآباد، بابل، بابلسر و فریدونکنار به لحاظ میزان حضور تاکنون پیشرو هستند.

وی با توجه به حضور میدانی رسانه‌ها شرایط مناسب برای اخذ رای فراهم شده است،تصریح کرد:  با توجه به کاهش دما هوا و برف‌گیر بودن برخی مناطق در بالادست نسبت به انتقال صندوق رای در این مناطق انجام شده است و در ساعت مقرر رای گیری در استان مازندران آغاز شده است.

رئیس ستاد انتخابات مازندران خاطر نشان کرد: در ۵۹ حوزه انتخابیه ۵۹ هیأت اجرائی فعال و پویا مشغول فعالیت هستند.

وی با اعلام‌  اینکه ۳ هزار و ۲۱۰ شعبه اخذ رای در استان پیش‌بینی شده که نسبت به دوره گذشته ۴ درصد رشد داشته،گفت: در این شعبات ۶۰ هزار نفر مشغول انجام فرایند انتخابات هستند که ۳۰ هزار نفر به صورت مستقیم و مابقی اقدامات پشتیبانی را انجام می‌دهند.

عزیززاده گرجی ادامه داد: آخرین آمار شورای نگهبان ۳۳۲ نفر در استان مازندران برای کسب کرسی مجلس و ۵ نفر برای خبرگان رهبری تایید صلاحیت شدند.

سرپرست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران در خصوص مقایسه ادواری نامزدها در دوره های مختلف،خاطر نشان کرد: در در دوره یازدهم ۱۲۸ نامزد نهایی و در این دوره ۳۳۲ نفر که با رشد ۱۶۱ درصدی مواجه بوده ایم.

وی به ۲ میلیون و ۴۸۷ هزار و ۲۴۴ نفر واجدین شرایط و ۱۲۱ هزار و ۹۳۲ رای اولی در استان اشاره و خاطرنشان کرد: ۶۴۱ صندوق سیار در کل استان مازندران برای اخذ رای در نظر گرفته شد.

  • نویسنده : سمیه کریمی