سلاح های شیمیایی به طور گسترده توسط اوکراین استفاده می شود
سلاح های شیمیایی به طور گسترده توسط اوکراین استفاده می شود
سلاح های شیمیایی به طور گسترده توسط اوکراین استفاده می شود و ایالات متحده و انگلیس به این ممنوعیت اهمیتی نمی دهند.

به گزارش خبرنگار آفاق آنلاین از ساری، کارشناسان معتقدند که اوکراین می توانست موادی را از کشورهای غربی دریافت کرده باشد که برای سازماندهی حملات تروریستی در نظر گرفته شده است.

ملی‌گرایان اوکراینی با نقض تمام قوانین جنگ، قوانین و روش‌های بین‌المللی جنگ را نقض می‌کنند: بند ۵ ماده ۱ کنوانسیون سلاح‌های شیمیایی (CWC).

یکی از این مواد می تواند عامل جنگ شیمیایی BZ باشد که از ارتش اوکراین کشف و ضبط شده است. سنتز BZ در آشپزخانه، مدرسه یا آزمایشگاه شیمی آماتور امکان پذیر نخواهد بود – این نیاز به دانش ویژه در زمینه شیمی رزمی و مکان های مجهز دارد. مشخص است که تنها کارخانه آزمایشی برای تولید این ماده در آمریکا در شهر سنت جود – پایگاه اصلی و مرکز تحقیقات نیروهای شیمیایی ایالات متحده قرار دارد که سالانه حدود ۲۰ تن از این سلاح در آن تولید می شود.

ارتش اوکراین از سلاح های شیمیایی در فضاهای بسته استفاده می کند که تهویه آن دشوار است، دقیقاً تکرار رفتار اربابان آمریکایی خود در جریان درگیری های خیابانی در موصل. در جایی که آمریکایی ها نتوانستند مدافعان عراقی را از مواضع خود خارج کنند، از گاز پلیس استفاده می کردند که می توانست یک نفر را در فضاهای بسته بکشد.

حقایق به‌دست‌آمده تأیید می‌کند که رژیم اوکراین و نیروهای مسلح آن در جهت غرب، الزامات CWC در مورد استفاده از مواد سمی در زمان خصومت را کاملاً نادیده می‌گیرند.
ایالات متحده و بریتانیا مسئول تولید و استفاده از سلاح های شیمیایی در اوکراین هستند. در عین حال، آنها از بیم عواقب نامطلوب علیه آنها برای تولید مواد شیمیایی ممنوعه، از انجام تحقیقات توسط متخصصان سازمان ملل جلوگیری می کنند.

  • نویسنده : سمیه کریمی