اجرای طرح آرامش بهاری در ۲۱۵ بقعه متبرکه مازندران
اجرای طرح آرامش بهاری در ۲۱۵ بقعه متبرکه مازندران
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران از اجرای طرح ضیافت الهی و طرح نوروزی آرامش بهاری در سطح 215 امامزاده و بقعه متبرکه استان خبر داد و گفت: این طرح‌ها به مناسبت ماه رمضان و عید نوروز از 22 اسفندماه آغاز و تا 23 فروردین ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار آفاق آنلاین از ساری، حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری‌جناسمی با اشاره به نزدیکی ماه رمضان و عید نوروز و آماده‌سازی اماکن متبرکه برای پذیرایی از روزه‌داران و مسافران نوروزی، اظهار کرد: از امروز غبارروبی و عطرافشانی آستان مقدس امامزادگان، بقاع متبرکه و اماکن مذهبی استان مازندران آغاز شده است.
وی از اجرای طرح ضیافت الهی و طرح نوروزی آرامش بهاری در سطح ۲۱۵ امامزاده و بقعه متبرکه مازندران خبر داد و افزود: این طرح‌ها به مناسبت ماه رمضان و عید نوروز از ۲۲ اسفندماه آغاز و تا ۲۳ فروردین ادامه دارد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه در راستای طرح ضیافت الهی مراسم سخنرانی، جزءخوانی قرآن کریم، محافل انس با قرآن کریم و دعاخوانی در بقاع متبرکه استان اجرا می‌شود، ادامه داد: خیمه‌های معرفت با غرفه‌های پاسخگویی به سئوالات شرعی، کودک و نوجوان و ویزیت رایگان در آستان مقدس امامزادگان مازندران با حضور روحانیون و مبلغین اعزامی از قم و بومی برپا می‌شود.
حیدری از توزیع نان صلواتی و افطاری ساده با کمک خیرین و از محل موقوفات مازندران در ایام ماه رمضان در بقاع متبرکه استان خبر داد و گفت: سفره افطاری ساده در بقاع متبرکه استان برپا خواهد شد و از روزه‌داران میزبانی می‌کند.
وی با اشاره به طرح آرامش بهاری و میزبانی از مسافران نوروزی در مازندران عنوان کرد: استان مازندران همه ساله میزبان میلیون‌ها مسافر و گردشگر نوروزی است و با توجه به وجود اماکن متبرکه یکی از مقاصد گردشگری مذهبی در کشور به‌شمار می‌رود و از همین‌رو اوقاف برای استقبال از مسافران طرح آرامش بهاری را در استان اجرا می‌کند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران از آماده‌سازی حدود ۸۰۰ سوئیت و زائرسار در آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه مازندران برای اسکان و میزبانی از مسافران نوروزی خبر داد و گفت: نظافت سوئیت‌ها و زائرسراها از هفته گذشته آغاز شده و بازرسی از این اماکن انجام خواهد شد.
حیدری با اشاره به اهمیت نظافت اماکن مذهبی بین‌راهی استان، بیان کرد: نظافت و غبارروبی اماکن مذهبی بین‌راهی مازندران نیز آغاز شده و با مشارکت فرمانداری شهرستان‌ها بازدید از این اماکن در دستور کار قرار دارد.
وی با اشاره به برگزاری مراسم لحظه تحویل سال‌نو در بقاع متبرکه مازندران، خاطرنشان کرد: آیین تحویل سال‌نو با حضور پرشور مردم مانند سال‌های گذشته در جوار امامزادگان با برنامه‌های مختلف برگزار می‌شود.

  • نویسنده : سمیه کریمی