بهای نفت در بازار معاملات آسیا افزایش یافت

پنجشنبه 09 آذر 1391 بازدید: 1070 کد خبر: 2889 [نسخه چاپی]
خوشبینی ناشی از پیشرفت مذاکرات برای حل بحران بودجه در آمریکا به افزایش بهای نفت در معاملات صبح روز پنجشنبه در بازار آسیا منجر شده است.
خبرگزاری فرانسه از سنگاپور روز پنجشنبه افزود : بهای هر بشکه نفت خام سبک شیرین برای تحویل در ماه ژانویه با 19 سنت افزایش به 86 دلار و 68 سنت رسید.همچنین نفت برنت دریای شمال برای تحویل در زمان مشابه با 22 سنت صعود قیمت ، بشکه ای یکصد و نه دلار و 74 سنت معامله شد.

ˈ جاستین هارپر ˈ تحلیلگر موسسه کارگزاری ˈ آی. جی. مارکت ˈ سنگاپور در این باره گفت : اظهارات امیدوار کننده در مورد تمایل برای حل مسئله بودجه آمریکا تا قبل از پایان سال جاری میلادی گذشته بر ˈ وال استریت ˈ تاثیر گذاشت .

این گزارش با بیان این که ˈ باراک اوباما ˈ رییس جمهوری آمریکا دیروز ( چهارشنبه ) در پی توافق بر سر کاهش کسری بودجه ، ابراز امیدواری کرد که توافق نهایی در هفته های آتی و پیش از سال نو میلادی محقق شود ، افزود : ˈ جان بوینر ˈ رییس گروه جمهوریخواهان مجلس نمایندگان آمریکا نیز در مورد نتیجه مذاکرات بودجه ای ابراز خوش بینی کرد .

خبرگزاری فرانسه حاکی است : در صورت عدم دستیابی به توافق بودجه ای تا دوم ژانویه ، میزان عوارض و مالیات بر پایه قانون مصوب سال 2011 میلادی بصورت خودکار افزایش قابل توجهی خواهد یافت تا کسری بودجه کاهش یابد . تنها راه ممانعت از این افزایش مالیات ، تصویب قانون تازه ای در کنگره در مورد کاهش کسری بودجه خواهد بود .

بر پایه این گزارش ، دیشب ( چهارشنبه ) در بازار نیویورک ، بهای هر بشکه نفت خام سبک شیرین برای تحویل در ماه ژانویه با 69 سنت کاهش به 86 دلار و 49 سنت رسید .

در همین روز در بازار لندن نیز ، نفت برنت دریای شمال برای تحویل در زمان مشابه با 36 سنت کاهش ، بشکه ای یکصد و نه دلار و 51 سنت معامله شد .
منبع:ایرنا