واکنش کریمی فیروزجایی به بازگشایی حضوری مدارس ؛

بازگشایی مدارس در شرایط کرونایی، اقدامی شتاب زده است / معلمان و مدیران مدارس و خانواده ها سرگردان و نگرانند

يکشنبه 16 شهريور 1399 بازدید: 175 کد خبر: 13194 [نسخه چاپی]

 


عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یازدهم با انتقاد از برخی ناهماهنگی های رخ داده در آغاز سال تحصیلی جدید، یادآور شد: اکنون وضع به گونه ای است که هم معلمان و مدیران مدارس و هم خانواده ها سرگردان و نگرانند....
بازگشایی مدارس در شرایط کرونایی، اقدامی شتاب زده است / معلمان و مدیران مدارس و خانواده ها سرگردان و نگرانند
 عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: بازگشایی مدارس در شرایط کرونایی، اقدامی شتاب زده است.

علی کریمی فیروزجایی در گفت و گو با ایسنا گفت: سلامت دانش آموزان به عنوان آینده سازان کشور  برای مسئولان حائز اهمیت حیاتی است.

وی بازگشایی مدارس در شرایط کرونایی را اقدامی شتاب زده عنوان کرد و افزود: دغدغه چگونگی تامین سلامت  ۱۴/۵میلیون دانش آموز در شرایط فعلی منطقی و دلسوزانه است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یازدهم با انتقاد از برخی ناهماهنگی های رخ داده در آغاز سال تحصیلی جدید، یادآور شد: اکنون وضع به گونه ای است که هم معلمان و مدیران مدارس و هم خانواده ها سرگردان و نگرانند.

نماینده مردم بابل دوگانه سازی سلامت و مدرسه را مغایر اهداف آموزشی دانست و افزود: با توجه به اظهارنگرانی  شدید برخی از مراجع مسئول مانند سازمان نظام پزشکی کشور در مورد تامین سلامت دانش آموزان، دولت باید در این مورد پاسخگو باشد.

دبیر هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به خسارت زا بودن تداوم وضعیت جاری خواستار پایان دادن به نگرانی های والدین دانش آموزان با اتکا به شیوه های متقن علمی و پزشکی شد.

کریمی فیروزجایی با یادآوری مسئولیت خطیر وزارت آموزش و پرورش در تامین سلامت دانش آموزان، هماهنگی و همکاری موثر و نزدیک کادر درمانی را در این ارتباط ضروری دانست.

وی گفت: در صورت بروز هرگونه خدشه به روند سلامت دانش آموزان، آینده کشور با مشکلات عدیده مواجه می شود.

دبیر کل جامعه اسلامی فرهنگیان کشور، معلمان را سرمایه های مولد و افتخار آفرین نظام تعلیم و تربیت خواند و افزود: پاسخگویی به نگرانی و دغدغه های فرهنگیان در ارتباط با سلامت دانش آموزان رسالت خطیر وزارت آموزش و پرورش است.

وی تصریح کرد: وزیر آموزش و پرورش باید با حضور در مجلس به سئوالات اساسی نمایندگان در خصوص چگونگی پایداری سلامت دانش آموزان در شرایط تحصیل حضوری پاسخ دهد.