مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جویبار خبر داد؛لایروبی و احیاء بیش از ۱۰۰ هکتار از آب بندانهای جویبار

دوشنبه 02 تير 1399 بازدید: 340 کد خبر: 13183 [نسخه چاپی]

 

اختصاصی آفاق آنلاین-

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جویبار در گفتگو با خبرنگاران، سهمیه لایروبی واحیاء آب بندان ها برای استان در سالجاری را حدود ۲ هزار هکتار عنوان کرد و افزود؛ سهمیه شهرستان جویبار چیزی حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ هکتار است که انشالله با تخصیص اعتبارات لازم این طرح تا پایان سال جاری نهایی خواهد شد.
 غلامرضا سعیدی با بیان اینکه ۲۸۵ هکتار از اراضی شالیزاری روستاهای لاریم و بیزکی تجهیزو تسطیح اراضی شده است، گفت: مبلغ اجرایی این پروژه ها بیش از ۴ میلیارد تومان بوده است .
وی همچنین به ۱۱ مورد قلع و قمع در هفته جهاد کشاورزی اشاره کردو افزود: در این راستا ۳ هزارو ۵۰۰ متر از اراضی شهرستان آزاد و به زمین های کشاورزی تبدیل شد.
مدیر جهاد کشاورزی جویبار سطح زیر کشت گندم در شهرستان را دوهزارو ۱۸۳ هکتار اعلام کرد و گفت: سه هزارو ۲۵۰ تن گندم از کشاورزان منطقه خریداری شده است.
سعیدی به خرید ۳۶۲ تن کلزای شهرستان در مراکز خرید اشاره کردو افزود: سطح زیر کشت کلزا ۳۵۲ هکتار بوده است و عملکرد برداشت محصول کلزا درهر هکتار بیش از یک تن بوده است .
سعیدی با بیان اینکه نزدیک به ۲۳۰هکتار از اراضی شالیزاری باقیمانده شهرستان در حال نشاء مکانیزه قرار دارد، اظهار کرد: در سالجاری ۳ هزارو ۵۵ هکتار از اراضی شالیزاری شهرستان زیر کشت مکانیزه رفته است وهمچنین برای رعایت حال کشاورزان و کارگران در مقابله با شیوع ویروس کرونا ۱۸ دستگاه نشاء سهمیه شهرستان بوده است که تاکنون ۱۲ دستگاه تحویل متقاضیان شده است و مابقی دستگاهها نیز درآینده نزدیک تخصیص داده خواهد شد.
وی در ادامه به ردیابی و نصب تله مگس مدیترانه ای در ۱۳۰ هکتار از باغات شهرستان اشاره کرد و افزود: برداشت محصول سیاه ریشه در باغات این شهرستان ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ تن محصول پیش بینی می شود.
مدیر جهاد کشاورزی جویبار اظهار کرد: در سال گذشته در پنج هزارو ۲۰۰ هکتار از اراضی شالیزاری شهرستان کشت مجددبرنج انجام شده است و حدود ۸۵ درصد محصول  با موفقیت برداشت شده است.