نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس یازدهم:

شفافیت آرا نمایندگان باید مطالبه سراسری باشد

پنجشنبه 01 خرداد 1399 بازدید: 123 کد خبر: 13133 [نسخه چاپی]


 

 


نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس یازدهم گفت: شفافیت یک امر مهم و قدمی بلند است که باید به مطالبه سراسری تبدیل شودکه اگر ایجاد شود مردمی که رأی داده‌اند از نحوه تصمیم‌گیری نماینده خود در مسائل مهم آگاه می‌شوند.

به گزارش آفاق آنلاین ,علی‌اصغر باقرزاده نماینده منتخب مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار جویبار اظهار کرد: شفافیت یک امر مهم و قدمی بلند است که باید به مطالبه سراسری تبدیل شود، این اتفاق باید به صورت جمعی بیفتد و نمایندگان مجلس خواستار تحقق این امر شوند.

وی افزود: باید بررسی شود که مسئله شفافیت چقدر در خانه مجلس حامی و طرفدار دارد و چه میزان ابزار و بستر برای تحقق آن فراهم است، این امر شاید یک تا دو سال زمان ببرد تا مطرح شود، چکش‌کاری‌های بررسی این طرح هم انجام گیرد.

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس یازدهم ادامه داد: بنده خود از همان ابتدا موافقت خود در خصوص شفافیت را اعلام کردم و در فعالیت‌های انتخاباتی نیز سعی‌ام بر این بود تا شفافیت را مدنظر قرار دهم و در ادامه نیز تلاش خواهم کرد تا این روند را ادامه دهم اما بنده تنها عامل تحقق این امر نیستم بنابراین نمی‌توانم قول بدهم تا حتما شفافیت رقم خواهد خورد.

این متخصص بیماری‌های عفونی ضمن تاکید بر همکاری با رسانه‌ها تصریح کرد: خبرنگاران چشم تیزبین و بازوی کارشناسی مردم و منتخب آنها هستند و انتظار داریم تا در مسیر انقلاب قدم بردارند بنابراین در دفتر ما همیشه به روی خبرنگاران باز است، خبرنگاران و اصحاب رسانه باید فعالیت و اخبار را رصد کنند و متقابلا بنده هم سعی دارم تا با رسانه‌ها در خصوص شفافیت همکاری داشته باشم برای مثال اگر خبرنگاری از من بپرسد که در هفته جاری چه مواردی در مجلس مطرح کردیم باید به آنان پاسخگو باشم و به هر طریقی که بشود مایلیم که اطلاع‌رسانی انجام شود.

دکتر باقرزاده  در پایان گفت: شفافیت اگر ایجاد شود مردمی که رأی داده‌اند از نحوه تصمیم‌گیری نماینده خود در مسائل مهم آگاه می‌شوند و این طرح به خودی خود  گام  اساسی در راستای شفافیت باقی ارکان کشور است که اما پایان کار نیست بلکه تازه آغاز کار است.