پیام رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران به مناسبت “روز ارتباطات و روابط عمومی”

جمعه 26 ارديبهشت 1399 بازدید: 292 کد خبر: 13121 [نسخه چاپی]

آفاق آنلاین-

توسعه و گسترش ارتباطات اجتماعی، عامل اساسی در پیشرفت کشورها بوده و “روابط عمومی ها” مهم ترین بخش در فرایند نظام ارتباطات جهت پیوند میان مردم و نهادها هستند.
امروزه دیگر نمی توان روابط عمومی را تنها به عنوان چشم، گوش و زبان یک مجموعه دانست بلکه به عنوان مغز متفکر سازمان ،نقش بی بدیلی در پیشبرد اهداف و برنامه ها دارد.
در عصر کنونی به واسطه فراگیر شدن اینترنت و ابزارها و تکنولوژی های دیجیتال، رسانه های نوین جایگاه ویژه ای در میان مخاطبان دارند و از این روی اطلاع رسانی مطلوب، اخلاق مدارانه و فارغ از منفعت طلبی شخصی از مهم ترین مولفه های رسانه های مردم محور و مخاطب مدار است.
لذا برقراری ارتباط دوسویه و تعامل سازنده میان روابط عمومی و رسانه در اطلاع رسانی دقیق و کارشناسانه به منظور حفظ منافع عمومی ،مصالح مردم و هدایت افکار جامعه و در نتیجه دستیابی به امید و نشاط و تفاهم اجتماعی از اهمیت بسزایی برخوردار است.
سازمان نظام مهندسی ساختمان به عنوان بزرگترین سازمان مردم نهاد در کشور شناخته می شود و بی تردید پیشبرد اهداف عالیه این سازمان منوط به موفقیت در اجرای برنامه‌های آگاه‌سازی و اطلاع‌رسانی است که  منتج به تنویر  افكار عمومی و جلب اعتماد مردمي خواهد شد.
روابط عمومی به عنوان حلقه ارتباطی سازمان با مردم نقش مهمی در انعكاس فعاليتهای سازمان و همراه ساختن و جلب اعتماد و مشاركت عمومی افراد دراهداف و برنامه های درون سازمانی و برون سازمانی  دارد که خوشبختانه ما شاهد تعامل خوب سازمان و ذی نفعان و همچنین بین سازمان و سایر دستگاه های اجرایی استان و کشور در راستای تحقق حقوق شهروندی و پاسخ به مطالبات عمومی هستیم.
27 اردیبهشت روز ارتباطات و روابط عمومی فرصتی است تا این روز را به خانواده فرهیخته و سختکوش  ارتباطات، روابط عمومی و رسانه، صمیمانه تبریک و تهنیت عرض نموده  و توفیقات روزافزون شان را ایزد متعال آرزومندم.
سیف اله علی نیا
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران