رئیس مرکز فنی و حرفه ای شهید صالحی بابلسر خبر داد:

افتتاح دو آموزشگاه فنی و حرفه ای در بابلسر

چهارشنبه 02 مرداد 1398 بازدید: 357 کد خبر: 12907 [نسخه چاپی]
 

 
رئیس مرکز فنی و حرفه ای بابلسر با اشاره به افتتاح دو آموزشگاه فنی و حرفه ای در بابلسر گفت: این دو مرکز همزمان با هفته مهارت فنی و حرفه ای با حضور فرماندار و مسئولان شهری افتتاح شد. 

غلامعلی فلاح امروز در نشست با خبرنگاران بابلسر که به مناسبت هفته مهارت فنی و حرفه ای برگزار شد ،اظهار کرد: مرکز فنی و حرفه ای شهرستا بابلسر از سال ۷۸ در شهرستان بابلسر آغاز به کار کرد و در حال حاضر دارای 10کارگاه فعال و  بیش از 50حرفه آموزشی  را در دو گروه آقایان و بانوان به همشهریان ارائه می نماید.
وی با بیان اینکه مرکز فنی و حرفه ای بابلسر امسال رتبه نخست استانی را در بررسی عملکرد آموزشگاههای آزاد استان کسب نمود،گفت:  در یکسال اخیر  ۷۰۰ میلیون ریال برای توسعه و تجهیز کارگاههای این مرکز هزینه شده است.
رئیس مرکز فنی و حرفه ای شهید صالحی بابلسر افزود: از 31 تیرماه پارسال تا 31تیرماه امسال  یک هزار و 943 نفر دوره و 463هزار و 830نفر ساعت آموزش دولتی دیدند و در بخش خصوصی هم 650هزار ساعت و دو هزار و 550نفر ساعت از آموزش فنی و حرفه ای بهره مند شدند.

فلاح با بیان اینکه در بحث مشاوره و رهگیری آموزشی شغلی در یکسال گذشته ۵۰نفر را به سامانه رصد معرفی کردیم ،افزود: در حال حاضر نیز قرار است۲۲نفر به سامانه رصد معرفی شوند.
وی همچنین از افتتاح دو آموزشکده جدید در این شهرستان خبر داد و افزود: آموزشکده نوین دانش در حوزه مالی بازرگانی با هدف ارتقا سطح علمی مردم و آموزشگاه پیرایش مردانه در این هفته که هفته ملی مهارت است ،در بابلسر افتتاح می شود.

فلاح به نمایشگاه میز خدمت در روز چهارشنبه با همکاری آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای در مرکز شهید صالحی بابلسر برگزار می شود،اشاره کرد و افزود: غبارروبی مزار شهدا، میز خدمت در نماز جمعه، تجلیل از پرسنل وظیفه حاضر در دوره های آموزشی مهارتی در پادگان ها، جشن مهارت، دوره آموزش رایگان ،دوخت چادر ملی و مقنعه و دیدار با مسئولین از دیگر برنامه هایی است که به مناسبت گرامیداشت هفته ملی مهارت در بابلسر برگزار می شود.