گزارشی از نمایشگاه صنایع دستی هنرمندان معاصر:

اقلام چینی هنوز دغدغه هنرمندان صنایع دستی است

جمعه 16 آذر 1397 بازدید: 787 کد خبر: 12822 [نسخه چاپی]

 

 

آفاق انلاین /استاد منیژه نوری گفت: کشور ما دارای یکی از بهترین و متنوع ترین آثار هنری و صنایع دستی در جهان است که متاسفانه با وجود کالای چینی ارزان و بی کیفیت کمتر به معرض نمایش گذاشته شده است.

 نمایشگاه صنایع دستی هنرمندان معاصر با میزبانی مجموعه گالری آیریک به مدت یک هفته در مجتمع آیریک سنتر در تهران برگزار شد. در این نمایشگاه، آثار هنری پانزده هنرمند خوب کشورمان از جمله هنرهای نقش برجسته، مشبک، چوب، ملیله کاغذ، نقاشی روی چوب، پرشنگ، کاشی کاری و معرق کاشی، سفال، نقطه کوبی به نمایش گذاشته شد.

منیژه نوری از هنرمندان صنایع دستی کشور به گزارشگر گفت: استقبال خوبی از سوی هموطنان و گردشگران خارجی از این نمایشگاه به عمل آمد که امیدوارم تداوم چنین نمایشگاه‌هایی به چرخه صنعت توریست در کشور کمک کند.

وی بار دیگر اقلام چینی را دغدغه بزرگی برای هنرمندان صنایع دستی در کشور دانست و گفت: متاسفانه هنوز اقلام چینی در بازار کشور وجود دارد و این دغدغه بزرگی برای هنرمندان عرصه صنایع دستی است. کشور ما دارای یکی از بهترین و متنوع ترین آثار هنری و صنایع دستی در جهان است که متاسفانه با وجود کالای چینی ارزان و بی کیفیت کمتر به معرض نمایش گذاشته شده است.

این کارشناس ارشد هنرهای اسلامی تصریح کرد: برگزاری مدام نمایشگاه‌های صنایع دستی به ترویج این هنر ناب ایرانی کمک بزرگی می‌کند تا خانواده‌ها در منازل خود از هنر ایرانی استفاده کنند تا چرخه تولید و اشتغال زایی به خصوص در زنان ارتقا یابد.

استاد نوری در رابطه با بیوگرافی خود گفت: علاقه من به کارهای هنری و صنایع دستی به ریشه خانوادگی ام بر می‌گردد که در خانواده ما این ذوق و علاقه وجود داشته اما من این هنر را با جدیت بیشتری ادامه دادم و اولین باری که شروع به کار کردم بهمن ماه سال اول کاری ام بود که در یک مسابقه ای که به میزبانی شهرداری بود سفره هفت سین بسیار زیبایی ارائه دادم و توانستم در این مسابقه موفق ظاهر شوم و جایزه ای که بخاطر آن چیدمان به من تعلق گرفت.

خبرنگار: حامی کوماهی