واکنش نماینده خاش به معرفی وزیر پیشنهادی رفاه:

آقای شریعتمداری! برنامه‌ای برای بیکاران بلاتکلیف و سردرگمی وزارت رفاه بیاورید

دوشنبه 30 مهر 1397 بازدید: 798 کد خبر: 12814 [نسخه چاپی]

 

واکنش نماینده خاش به معرفی وزیر پیشنهادی رفاه:
آقای شریعتمداری! برنامه‌ای برای بیکاران بلاتکلیف و سردرگمی وزارت رفاه بیاورید
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به حوزه وسیع رفاه اجتماعی و نیاز مردم به آن در شرایط امروز، گفت: بهزیستی، تأمین اجتماعی، بازنشستگی و نهادهای رفاهی حجم کار گسترده و سنگینی دارند که باید شخصی سُکاندار این حوزه شود که بتواند تخصص و دانش لازم را به کار گیرد.
آقای شریعتمداری! برنامه‌ای برای بیکاران بلاتکلیف و سردرگمی وزارت رفاه بیاورید
علی کرد در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، در رابطه با معرفی وزیر پیشنهادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: هر یک از اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس با توجه به حیطه فعالیت خود در مشکلات و آسیب‌هایی که از نزدیک با آن مواجه هستند نسبت به این موضوع می‌توانند اعلام نظر کنند.
نماینده مردم خاش در مجلس، گفت: ضمن احترام به شخصیت والای آقای شریعتمداری و تشکر از خدمات وی در دوران انقلاب، جنگ، سازندگی و همچنین در دولت اخیر، اما تشکر و شخصیت یک چیز است؛کار و تخصص و عملیاتی کردن خواسته‌های مردم چیز دیگری است.
وی ادامه داد: وزیر پیشنهادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را مناسب برای این تصدی نمی‌دانیم چرا که این وزارتخانه، سازمان اجتماعی بزرگی بوده و جایی است که مردمِ نیازمند با آن سر و کار دارند، استان‌های کمتر توسعه یافته با مسائل و آسیب‌های اجتماعی دست به گریبانند و باید شخصی در این وزارتخانه پای کار بیاید که بتواند این مصائب را به درستی درک کند.
کرد گفت: در بحث اشتغال و در استان سیستان و بلوچستان بیکاری بیش از 40 درصد است و بسیاری از آسیب‌ها در این استان بسیار است و باید شخصی بیاید که بتواند ارزیابی درستی از شرایط داشته باشد.
این نماینده مجلس با اشاره به حوزه وسیع رفاه اجتماعی و نیاز مردم به آن در شرایط امروز، گفت: سازمان بهزیستی، تأمین اجتماعی، بازنشستگی و نهادهای رفاهی حجم کار گسترده و سنگینی دارند که باید شخصی سُکاندار این حوزه شود که بتواند تخصص و دانش لازم را در این زمینه به کار گیرد.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تأکید بر اینکه جو مجلس در یکی، دو روز اخیر برای دادن رأی اعتماد به شریعتمداری سنگین و نامطلوب است، گفت: با توجه به معرفی وی به عنوان وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی، جو مجلس را مطلوب ارزیابی نمی‌کنم، جو سنگین و نامناسب است و شاید برخی‌ها رایزنی و لابی‌گری کنند اما تاکنون فضای مجلس در این رابطه مناسب نیست.
وی در مورد شاخص‌های انتخاب وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی،‌گفت: باید فردی سر کار بیاید که بحث اشتغال و کار را تعیین تکلیف کند و برای آن برنامه کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت داشته باشد. راه‌اندازی کارخانجات، شهرک‌های صنعتی در دستور کارش باشد و بیکاران را تعیین تکلیف کند چرا که فعلاً بلاتکلیفند.
کرد با تأکید بر اینکه در حال حاضر تعاونی‌ها در شرایط امروز مسکوت هستند، گفت: وضعیت رفاه هم مناسب نیست که شامل دستگاه‌های حمایتی می‌شود، وزیر در این وزارتخانه باید تخصص را به همراه دانش مربوطه داشته باشد، برنامه‌ریزی کند، سرعت، دقت و عملیاتی کردن برنامه‌ها را در کوتاه‌مدت به کار گیرد تا این وزارتخانه را از منجلاب سردرگمی نجات دهد. در واقع کسی را می‌خواهد که مجاهد صفت و متخصص باشد.