12 تن از شهدای مازندران شهید امر به معروف هستند

دوشنبه 19 شهريور 1397 بازدید: 616 کد خبر: 12801 [نسخه چاپی]

 

ساری - ایرنا - دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر مازندران یکی از اهداف این فریضه دینی را پاسداشت خون شهدا دانست و گفت: 12 تن از شهیدان مازندران در راه امر به معروف و نهی از منکر شهید شدند.

 

به گزارش خبرنگار ایرنا، خلیل صالحی روز یکشنبه به مناسب هفته امر به معروف و نهی از منکر یکی از علل مهم افزایش آسیب های اجتماعی را بی توجهی آحاد جامعه به فریضه امر به معروف و نهی از منکر دانست و افزود که امسال شعار ستاد امر به معروف و نهی از منکر ' به به بی تفاوتی ' انتخاب شده است تا به این بی توجهی پایان داده شود.
بیست و یکم تا بیست و هفتم شهریور هفته ستاد امر به معروف و نهی از منکر است.
وی گفت: امروز پیشی گرفتن منکرات از معروفات در جامعه نشانه غربت فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر است.
صالحی بر لزوم گسترش فرهنگ گفتمان سازی و مسئولیت پذیری اجتماعی برای گسترش این فریضه تاکید کرد و افزود: مردم و مسئولان همواره باید مطالبه گر اجرای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه باشند.
وی با بیان اینکه امسال گروههای ویژه آمران به معروف در مراکز تفریحی بویژه در سواحل دریای خزر در مازندران فعالیت گسترده ای داشته اند، اظهار داشت: به رغم این که فعالیت های داوطلبان ستاد امر به معروف و نهی از منکر به درستی و بر اساس مقررات و منش اخلاقی و اسلامی صورت می گیرد، اما همچنان عملکرد این ستاد در استان رضایتبخش نیست.
صالحی افزود: یقین داشته باشیم که خاستگاه و پایه اصلی احیای امر به معروف و نهی از منکر فرد و خانواده است.
وی برگزاری گردهمایی طلایه داران معروف با عنوان ' طرح میثاق حمایت از کالای ایرانی' در ساری را از مهم ترین برنامه های هفته امر به معروف در مازندران عنوان کرد و گفت: این گردهمایی بیست و یکم شهریور با حضور نماینده ولی فقیه در استان برگزار می شود.
این مسئول از اجرای 21 برنامه رادیویی و تلویزیونی در قالب سه موضوع فرایض برتر، هادیان زندگی و چراغ هدایت خبر داد و افزود: آئین عطر افشانی و غبار روبی مزار شهدای استان از جمله شهدای امر به معروف و نهی از منکر هم یکی از برنامه های این هفته است.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان مازندران برگزاری نشست های تخصصی با موضوع سبک زندگی ،مدیریت جهادی و نهادینه سازی تکریم ارباب رجوع را از دیگر برنامه های ستاد در دستگاه ها مختلف اجرایی استان برشمرد.
صالحی تعداد دواطلبان این ستاد به عنوان طلایه داران معروف را چهار هزار و 300 نفر اعلام کرد و گفت: سامانه جذب آمران به معروف در استان مازندران نیز در این هفته راه اندازی می شود. 
وی با بیان اینکه همه هر ساله دوره های آموزشی مهم از جمله چگونگی رفتار و برخورد در دادن تذکر زبانی برگزار می شود، افزود: برگزاری مانور تذکر لسانی و حضور پر شور همه اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر در نماز جمعه هفته آینده هم از دیگر برنامه های هفته امر به معروف و نهی از منکر است.