فرمانده سپاه ناحیه میاندرود:

هفت تپه نماد شجاعت رزمندگان شمال کشور

دوشنبه 13 فروردين 1397 بازدید: 834 کد خبر: 12775 [نسخه چاپی]
سرهنگ مهدی توسلی، فرمانده سپاه ناحیه میاندرودگفت: هفت تپه نمادهای شجاعت رزمندگان شمال کشور است و در این منطقه 76 رزمنده به شهادت رسیدند که این مسئله وظیفه ما را سنگین تر می کند.
به گزارش آفاق انلاین ،سرهنگ مهدی توسلی، فرمانده سپاه ناحیه میاندرود به اشاعه فرهنگ عاشورایی اشاره کرد و گفت: بیش از 1400 سال قبل سیدالشهداء در کربلا به شهادت رسید و بی بی حضرت زینب(س) کاری کردند که امروز جوانان ما به تاسی از همان فرهنگ عاشورا در صدها و هزاران کیلومتر آن طرف تر در بلادهای اسلامی دیگر مثل سوریه حضور پیدا می کنند و از فرهنگ انقلاب اسلامی که برگرفته از فرهنگ عاشورایست دفاع می کنند.
وی با تاکید بر نشر ارزشهای دفاع مقدس، بیان کرد: امروز مسوولان باید به تاسی از فرهنگ زینبی عمل کنند و فرهنگ ایثار و شهادت را که شهدای ما به تاسی از فرهنگ عاشورا وارد صحنه جهاد شدند به نسل های بعد منتقل کنند.
توسلی یکی از بهترین تکنولوژی های انتقال مفاهیم جهاد و شهادت در جامعه را راهیان نور دانست و عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها در سخنانشان بر اعزام کاروان های راهیان نور و روایت گری دفاع مقدس تاکید کردند.
فرمانده سپاه ناحیه میاندرود با بیان اینکه بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته حدود 600 نفر از مشتاقان در قالب کاروان های راهیان نور به مناطق جنگی اعزام می شوند، گفت: معتقدیم که برای این سفر معنوی تمهیدات خوبی اندیشیده شود و راویان باید به شکل واقعی رشادت ها و جان فشانی های رزمندگان ما را در دوران دفاع مقدس به نسل های سوم و چهارم انتقال دهند که تاریخ دفاع مقدس دچار نقصان و خطر تحریف نشود.
وی به حضور روحانیون در کاروان های راهیان نور اشاره کرد و افزود: در این کاروان ها تلاش شده است که ارتباط بین جوان و روحانی مستحکم تر شکل بگیرد زیرا شهدای ما پیوند ناگسستنی با مسجد و روحانی داشتند.
توسلی هفت تپه را یکی از نمادهای شجاعت رزمندگان شمال کشور دانست و عنوان کرد: 76 رزمنده در منطقه هفت تپه به شهادت رسیدند که این مسئله وظیفه ما را سنگین تر می کند.
فرمانده سپاه میاندرود تاکید کرد: همه ما باید این احساس مسئولیت را داشته باشیم که ایجاد نماد یادمان هفت تپه و احیای آن برای شناساندن همان غربت و شجاعت رزمندگان مازندران بسیار ضروری است.
..................................................................................
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهشهر: مردم و مسولان نسبت به استفاده از کالای ایرانی تعصب داشته باشند
سرهنگ عابدین داغمه‌چی، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهشهرگفت: باید جلوی واردات بی‌رویه و قاچاق کالا گرفته شود تا همه شاهد رونق اقتصاد و کاهش تورم در کشور باشیم.
به گزارش خبرنگار ....... سرهنگ عابدین داغمه‌چی با بیان اینکه ناحیه مقاومت بسیج شهرستان بهشهر از اواخر سال گذشته تاکنون اقدام به اعزام کاروان‌های راهیان نور در قالب بسیج دانش‌آموزی، بسیج دانشجویی و بسیج محلات کرده است، اظهارکرد: قرارگاه راهیان نور در شهرستان بهشهر تشکیل و تصمیم گیری‌های مناسبی در این راستا گرفته شده است.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهشهر افزود: تاکنون 800 دانش‌آموز، 200 دانشجو و 2000 نفر از مردم شهرستان بهشهر به راهیان نور اعزام شدند.
وی به اعزام زائران بار اولی اشاره کرد و گفت: بیش از 500 نفر از زائران برای نخستین‌بار به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام شدند.
داغمه‌چی ادامه داد: دو زوج جوان بهشهری برای مراسم ازدواج به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام شدند و زندگی مشترک خود را از سرزمین نور آغاز کردند.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهشهر با بیان اینکه در این اردوها تلاش شد تا گوشه‌ای از فداکاری‌ها و جانفشانی رزمندگان دوران دفاع مقدس برای زائران بازگو شود، افزود: مردم و بسیجیان بهشهری از اردوگاه‌ها و مناطق عملیاتی جنوب کشور بازدید کردند و برنامه‌های مختلف فرهنگی مذهبی برای آنها درنظر گرفته شده است
وی به شعار امسال اشاره کرد و گفت: شعار امسال باید مورد توجه مسؤولان و مردم قرار گیرد همه نسبت به استفاده از کالای ایرانی تعصب داشته باشند.
داغمه چی تاکید کرد: باید جلوی واردات بی‌رویه و قاچاق کالا گرفته شود تا همه شاهد رونق اقتصاد و کاهش تورم در جامعه باشیم.