مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش

ارتقا کیفیت آموزشی و پرورشی مهم ترین اولویت مدارس شاهد

يکشنبه 21 آبان 1396 بازدید: 324 کد خبر: 12707 [نسخه چاپی]

 


مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش گفت: امروز ماموریت ما در مدارس شاهد و ایثارگران، ارتقا کیفیت آموزشی و پرورشی مدارس شاهد است ، تا دانش آموزان با افزایش کیفیت آموزشی در مدارس، علاوه بر داشتن احساس رضایت برای پرورش خلاقیت خود نیز تلاش کنند.
محمدرضا رزاقی در نشست با مدیران منتخب مدارس شاهد و ایثارگر مازندران در سالن اجتماعات میزبان بابلسر اظهار کرد: مدارس شاهد از سال 1365 به فرمان حضرت امام خمینی(ره) بر حسب ضرورت برای اهداف انقلاب شکل گرفت.
وی با بیان اینکه انقلاب ما ،انقلاب دفاع از محرومان و بیچارگان است،گفت:هدف از تاسیس مدارس شاهد تکریم فرزندان شاهد و ایثارگر و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.
مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه نگاه ما در مدارس شاهد نگاه ارزشی و انقلابی است ،عنوان کرد: مدارس شاهد از بدو تاسیس دارای شرایط عالی ، برتر و الگوی مدارس دیگر بودند اما در سالهای اخیر از جایگاه واقعی خود فاصله گرفته اند که نیاز است با همت ، تلاش و برنامه‌ریزی مناسب در آینده‌ای نزدیک به جایگاه واقعی خود برسد.
رزاقی تصریح کرد: امروز ماموریت ما در مدارس شاهد و ایثارگران، ارتقا کیفیت آموزشی و پرورشی مدارس شاهد است ، تا دانش آموزان با افزایش کیفیت آموزشی در مدارس، علاوه بر داشتن احساس رضایت نسبت به مدرس، برای پرورش خلاقیت خود نیز تلاش کنند.
مدیر آموزش و پرورش بابلسر نیز با بیان اینکه شرایطی فراهم شود تا زمینه ورود نخبگان مدارس دیگر در مدارس شاهد فراهم شود،گفت: با بازنگری در قوانین و دستورالعمل وزارت آموزش و پرورش می توانیم زمینه ورود دانش آموزان نخبه مدارس دیگر را به مدارس شاهد آماده کنیم.
احمدرضا مهاجری نژاد با بیان اینکه تدوین و تعمیق فرهنگ ایثار و شهادت باید در راس امور قرار گیرد،گفت: باید اهدافی که در زمان راه اندازی این مدارس در نظر گرفته شده بود، مورد بررسی و بازبینی قرار گیرد تا مشخص شود چه میزان از اهداف اولیه آن دور شده ایم.
وی در پایان تعداد مدارس شاهد شهرستان بابلسر را 6مدرسه اعلام کرد و گفت: یک هزار و 460دانش آموز در این مدارس در حال تحصیل هستند.
[1:23:10 PM]:
Forwarded message