کابینه دوازدهم رأی اعتماد گرفت/ فقط وزیر نیرو رأی نیاورد

يکشنبه 29 مرداد 1396 بازدید: 555 کد خبر: 12679 [نسخه چاپی]
 

وزیر دفاع بیشترین رأی را کسب کرد | بيطرف تنها ۸ رأی کم داشت تا وزير شود

 

سیاست > دولت - بررسی صلاحیت و برنامه‎های وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم با گذشت پنج روز بالاخره به پایان رسید و از کابینه ۱۷ نفره روحانی فقط یک نفر از ورود به دولت آتی بازماند

به گزارش خبرآنلاين، از ميان 290 نفر نماينده مجلس، 288 نفر در زمان راي گيري براي وزراي پيشنهادي کابينه دوازدهم در صحن علني مجلس حاضر بودند. اين به معني غيبت تنها 2 نماينده در اين جلسه سرنوشت ساز بود. اين در حالي است که چهارسال پيش در چنين روزي 284 نماينده مجلس حاضر بودند و تنها با غيبت 5 نفر جلسه راي اعتماد به وزراي کابينه يازدهم برگزار شد.
از ميان 17 وزير پيشنهادي حجت الاسلام حسن روحاني براي دومين دولتش، 16 نفر راي اعتماد گرفته و تنها يک نفر با کارت زرد مجلس روبرو شد. وزير نيرو تنها وزيري بود که از حضور در دولت دوازدهم بازماند.

در ميان وزراي تاييد شده، امير حاتمي وزير دفاع با 261 راي بالاترين راي اعتماد را از نمايندگان گرفتند و بيطرف با 133 راي کمترين راي را کسب کردند. او تنها 8 راي کم داشت تا بتواند بار ديگر وزير شود.

علي لاريجاني از حضور نمايندگان و وقتي که براي بررسي اعضاي کابينه دوازدهم گذاشته بودند تشکر و ابراز اميدواري کرد که وزرا با اين پشتوانه به خدمت بپردازند.

مجموع آراي ارائه شده به وزراي پيشنهادي کابينه دوازدهم را در جدول زير بخوانيد:

 

2727