طلبگی یک رسالت است نه یک شغل

يکشنبه 24 آبان 1394 بازدید: 1477 کد خبر: 10196 [نسخه چاپی]
استان‌ها > مازندران - حجت الاسلام و المسلمین سید عربعلی جباری بیان داشت:طلبگی یک رسالت است و نه یک شغل و طلبگی به معنای سربازی اهل بیت(ع) است

به گزارش خبرنگار پایگاه تحلیلی خبری گزارشگر از بهشهر؛ حجت الاسلام والمسلمین سیدعربعلی جباری در جمع طلاب و فضلای شرق مازندران در مدرسه دارالشفاء قم، ضمن گرامیداشت یاد شهدا و علما، اظهار داشت: طلبگي يک رسالت است و نه يک شغل و طلبگی به معنای سربازی اهل بيت(ع) است.

وی افزود: اگر در مسیر علم و فقه خود سازی نکنیم، نمی توانم پیشرفت داشته باشیم.

امام جمعه بهشهر بیان داشت: برای اینکه در مقابل دشمنان ضد نفوذ و بی نیاز به دیگران باشیم، باید سه اصل تواضع، تقوا و قناعت را سرلوحه قرار دهیم.

حجت الاسلام جباری با بيان اينکه برگزاری این جلسات از اهمیت ویژه ای برخوردار است، گفت: طلبه علم و الگو جامعه است و باید نسبت به مسائل روز مانند گفتمان، تشکیل اتاق فکر، منظم بودن در امورات و... دقت بیشتری داشته باشد.

خطیب نماز جمعه بهشهر تفکر را رمز موفقيت طلبگي دانست و گفت: تحقيق و جمع آوري مطالب لازم است، اما بايد در آن مطالب تفکر شود، چرا که تفکر مادر علم است و علم از تفکر ايجاد مي شود.

وي با اشاره به اين که بسياري از ما اسير نفس هستيم، گفت: طلبگی انسان را از اسيری و چاه نفس رها می کند و تا زمانی که انسان در دام نفس باشد رشد نمی کند.

جباری تاکید کرد: با استفاده از احادث اهل بیت باید به ترویج و تقویت ولایت در ببین آحاد مردم مشغول باشیم و در برابر افکار مسموم به مردم آگاهی بدهیم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی خاطر نشان کرد: توسل به اهل بیت و انس با قرآن باعث می شود که خداوند به شما علمی دهد که با اهل بیت متصل شوید.

خطیب نماز جمعه بهشهر با اشاره به اين که طلبه ها باید اخلاص در نیت خود را حفظ کنند، گفت: شرط موفقیت در طلبگی اخلاص در همه امور است و طلبه نبايد به دنبال منصب، وجاهت و منزلت بين مردم باشد که اين خود از آفات طلبگي محسوب مي شود.

امام جمعه بهشهر با اشاره به اینکه نقش طلبه و روحانی امروز در جامعه چیست؟، عنوان کرد: مهم ترین مسئولیت روحانی و طلبه اعتمادسازی در بین مردم است تا جایی که با او مثل فرزند پیامبر(ص) برخورد شود.

وی افزود: طلبه امروز باید مقتدای عملی فرهنگ شیعه باشد و با اجتهاد پویا و بصیرت نقشه های دشمن را بررسی و نقش بر آب کند.

حجت الاسلام جباری با بیان اینکه از علما با عنوان دیدبانان و امینان یاد شده است، بیان داشت: دشمن میخواهد با اختلاف افکنی به مقاصد شوم خود برسد و ما باید با ترویج علوم قرآنی بین جوانان و قشر تحصیل کرده، مردم را در راه راست نگاه داریم تا شاهد برقراری همدلی و همزبانی بین مسلمانان باشیم