سیاسی

بهای نفت در بازار معاملات آسیا افزایش یافت

خوشبینی ناشی از پیشرفت مذاکرات برای حل بحران بودجه در آمریکا به افزایش بهای نفت در معاملات صبح روز پنجشنبه در بازار آسیا منجر شده است.

آمریکا هیئت نظارت بر مطبوعات را تحریم کرد/ آزادی آمریکائی نمی خواهیم

وزیر ارشاد در مراسم آغازین هفته کتاب خطاب به آمریکایی‌ها گفت: ما آزادی به سبک شما را برنمی‌تابیم و نمی‌توانیم ببینیم که در کشور اسلامی مسائل اخلاقی زیر پا گذاشته می‌شود. اگر تصور می‌کنید با تحریم از پا درخواهیم آمد، اشتباه می‌کنید.

به گزارش خبرنگار مهر، مراسم افتتاحیه بیستمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران و تجلیل از خادمان نشر صبح امروز شنبه 20 آبان با حضور وزیر ارشاد و جمعی از مسئولان این وزارتخانه در سالن سینمایی وزارت ارشاد برگزار شد.

آمریکا صلاحیت عضویت در شورای حقوق بشر را ندارد

بدیهی است که دولت آمریکا با سوابق منفی حقوق بشری و عملکردهای مغایر با معیارها و استانداردهای مندرج در کنوانسیون ها و معاهدات حقوق بشری سازمان ملل صلاحیت عضویت در شورای حقوق بشر را که مهمترین سازوکار بین المللی حقوق بشری است ، ندارد

دکتر احمدی نژاد وارد جزیره بالی اندونزی شد

رییس جمهور قرار است در پنجمین اجلاس دموکراسی بالی که با هدف تقویت و ترویج دموکراسی و صلح در آسیا و منطقه اقیانوسیه، برگزار می شود، شرکت و سخنرانی کند.

اوباما رئیس‌جمهور باقی ماند

ماراتن چند ماهه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، سرانجام با ابقای رئیس‌جمهور سیاه‌پوست آمریکا در کاخ سفید به پایان رسید تا چهار سال دیگر، جهان شاهد‌‌ همان سیاست‌هایی باشد که چهار سال است با آنها آشناست. وی در پایان توانست با ۲۷۴ رأی الکترال کالج، یک دور دیگر مستأجر کاخ سفید بماند.

رأی دادگاه کانادایی علیه منافع ایران، اقدامی سیاسی است

قاضی دادگاهی در اونتاریوی کانادا طی حکمی که به عقیده کارشناسان فاقد ارزش اجرایی است ، در حمایت از یک خانواده آمریکایی که خواهان جبران میلیون‌ها دلار غرامت از سوی دولت ایران شده بود،حکم به مسدود کردن دارایی‌های متعلق به ایران در کانادا داده است.

تحریک احساسات مردم در جهت اختلاف خیانت است


رهبر معظم انقلاب تاکید کردند: از امروز تا روز انتخابات هر کس احساسات مردم را در جهت ایجاد اختلاف بکار بگیرد قطعا به کشور خیانت کرده است.