یادداشت

عواقب خطرناک ترکیب برخی از داروها با گریپ فروت

پزشکان در یک مطالعه جدید هشدار داده‌اند که عدم آگاهی درباره خطرات ترکیب برخی از داروها با گریپ فروت می‌تواند عواقب خطرناکی به دنبال داشته باشد. این پزشکان می‌گویند گریپ فروت از تجزیه برخی داروها در روده و کبد جلوگیری می‌کند که این وضعیت به نوبه خود می‌تواند منجر به مسمومیت دارویی یا افزایش بیش از حد مقدار دارو در خون «اور دوز» شود.

اغازثبت‌نام آزمون دکتری ۹۲

ثبت‌نام آزمون دکتری ۹۲ از از ساعت ۱۵امروز سه‌شنبه هفتم آذر ماه، آغاز و جزییات شرایط داوطلبان مرد تا قبل از آغاز و ثبت‌نام آزمون دکتری منتشر خواهد شد.

رابرت دنیرو: اوباما 4 سال آینده چه باید بکند؟

 سرویس: رسانه هاي ديگر - رسانه ديگر

" رابرت دنیرو اسطوره بازیگریست. بسیاری از عاشقان سینما چند فیلم از او را در فهرست فیلمهای محبوب عمر خود دارند و تراویس بیکل، مایکل شکارچی گوزن، جیک لاماتا، روپرت پاپکین، نودلز، رودریگو مندوزا، مکس کادی، نیل مک کالی و... بخشی پررنگ از حافظه سینمایی آنهاست.

اصلاح و تغییر شرایط ثبت‌نام مشمولان سربازی در آزمون دکتری 92

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به امکان اصلاح مقررات وظیفه عمومی داوطلبان آزمون دکتری 92، گفت: در صورت اصلاح، جزییات جدید مقررات وظیفه عمومی داوطلبان آزمون دکتری تا قبل از ثبت‌نام منتشر می‌شود.

گرفتگي صدا را جدي بگيريد

حنجره بخشی از دستگاه تنفسی است که تولید صدا را به عهده دارد. این عضو بسیار ظریف و کارآمد از چندین غضروف و عضله بسیار ظریف تشکیل شده که با انقباض آنها، تارهای صوتی در سطح درونی حنجره، حرکت می‌کند و ارتعاش آن موجب تولید صدا می‌شود.

علل افزايش بروز بيماري هاي رواني در بين زنان ايراني

حادثه ميدان كاج، كشته شدن يك دختر دانشجو در پل مديريت و كشتن 11 نفر توسط جوان 23 ساله‌اي كه شيشه مصرف كرده بود و...

در بطري شيشه‌اي شفاف آبميوه و شير نريزيد

امروزه بطري‌هاي شيشه‌اي رنگي و طرح‌داري وارد بازار شده‌اند و بسياري خانم‌ها براي اينكه نوشيدني‌هاي مصرفي در يخچال نماي زيباتري داشته باشند، آنها را بعد از خريداري به اين بطري‌ها منتقل مي‌كنند...

باید درمان های ناباروری شامل خدمات بیمه ای شوند

ˈمرضیه شیواˈ عضو هیات علمی پژوهشگاه رویان گفت: از آنجایی که درمان های ناباروری با هزینه های بسیار سنگینی همراه است، لازم است که دستکم هر فرد در یک بار درمان ناباروری، بتواند از خدمات بیمه ای بهره مند شود.

گلایه یک منتقد سنما و تلویزیون از پخش برنامه های تکراری در ماه محرم

منتقد سینما و تلویزیون از پخش برنامه های تکراری در ماه محرم از شبکه های رادیویی و تلویزیونی گلایه کرد و گفت: نزدیک به یک دهه بوده ذخیره صوتی و تصویری صدا و سیما درباره برنامه های مرتبط با ماه محرم ته کشیده است.

اهدای جایزه اسکار آسیایی بهترین فیلمبرداری به تورج اصلانی

تورج اصلانی جایزه بهترین فیلمبرداری ششمین دوره آکادمی ˈآسیا پسیفیکˈ -اسکار آسیایی- در کشور استرالیا را برای فیلم ˈفصل کرگردنˈ دریافت کرد.

سلام بر ابوالفضل العباس سقای اب و ادب

امروز تاسوعای حسینی است، روزی که به نام قمر بنی هاشم، حضرت عباس(ع) مزین شده است؛ سقا وسپهدار کربلا اگرچه نتوانست لب تشنگان خردسال حسین (ع) را سیراب کند، اما با دستانی بریده پرچم آزادگی جهان را برای همیشه برافراشت.