یادداشت

باید درمان های ناباروری شامل خدمات بیمه ای شوند

ˈمرضیه شیواˈ عضو هیات علمی پژوهشگاه رویان گفت: از آنجایی که درمان های ناباروری با هزینه های بسیار سنگینی همراه است، لازم است که دستکم هر فرد در یک بار درمان ناباروری، بتواند از خدمات بیمه ای بهره مند شود.

گلایه یک منتقد سنما و تلویزیون از پخش برنامه های تکراری در ماه محرم

منتقد سینما و تلویزیون از پخش برنامه های تکراری در ماه محرم از شبکه های رادیویی و تلویزیونی گلایه کرد و گفت: نزدیک به یک دهه بوده ذخیره صوتی و تصویری صدا و سیما درباره برنامه های مرتبط با ماه محرم ته کشیده است.

اهدای جایزه اسکار آسیایی بهترین فیلمبرداری به تورج اصلانی

تورج اصلانی جایزه بهترین فیلمبرداری ششمین دوره آکادمی ˈآسیا پسیفیکˈ -اسکار آسیایی- در کشور استرالیا را برای فیلم ˈفصل کرگردنˈ دریافت کرد.

سلام بر ابوالفضل العباس سقای اب و ادب

امروز تاسوعای حسینی است، روزی که به نام قمر بنی هاشم، حضرت عباس(ع) مزین شده است؛ سقا وسپهدار کربلا اگرچه نتوانست لب تشنگان خردسال حسین (ع) را سیراب کند، اما با دستانی بریده پرچم آزادگی جهان را برای همیشه برافراشت.

دیدار هیات ایرانی با پاپ بندیکت شانزدهم

هیات ایرانی گفت و گو میان ادیان اسلام و کاتولیک بریاست دکتر ˈمحمد باقر خرمشادˈ رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با پاپ بندیکت شانزدهم رهبر مذهبی کاتولیک ها دیدار کرد.

تاسوعای حسینی در مازندران

عاشقان خاندان نبوت در استان مازندران روز شنبه با حضور گسترده در آیین های عزاداری تاسوعای حسینی، در سوگ شهدای کربلا، بویژه قمر بنی هاشم حضرت ابوالفضل العباس (ع) عزاداری کردند.

خاطره طنز یه رزمنده دفاع مقدس

 دفتر خاطرات دفاع مقدس پر از خاطرات تلخ و شیرین است؛ خاطراتی که مرور آنها گاه اشک به چشم و گاه خنده بر لب می آورد.

هشدار به مصرف کنندگان افراطی آسپرین

مطالعات نشان می دهد که مصرف بی رویه داروی آسپرین نه تنها مانع از بروز سکته های قلبی و عروقی نمی شود بلکه موجب خونریزی جدی داخلی نیز می شود

فهمیه راستکار درگذشت

فهمیه راستکار درگذشت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این دوبلور پیشکسوت و بازیگر تئاتر و سینمای ایران، ساعاتی پیش در خانه‌اش در تهران درگذشت.

راستکار از چندی پیش به بیماری آلزایمر مبتلا بود و پس از 80 سال زندگی، امروز همسرش نجف دریابندری - مترجم - و دیگر عزیزان و دوستدارانش را ترک کرد و به دیار دیگر رفت

وسواس در کودکان

يشتر ما فکر مي‌کنيم اختلال وسواسي فقط در بزرگسالان ديده مي‌شود ولي در كودكان هم احتمال بروز آن وجود دارد. دكتر ميترا حكيم شوشتري، فوق‌تخصص روان‌پزشكي كودك و نوجوان و عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشكي تهران درموردوسواس در کودکان به سوالات زیر پاسخ می دهد

علت قهرکردن همسران و چگونگی برخورد با ان

دکتر پروين ناظمي، روان‌شناس و عضو هيأت علمي دانشگاه آزاد اسلامي در مورد علت قهرکردن همسران و چگونگی برخورد با ان به سوالات زیر پاخ می دهد: