صنعت واقتصاد

شرکت های خودروساز تولید و صادرات خود را افزایش دهند

تهران- معاون اول رییس جمهوری با اشاره به جایگاه سیزدهم ایران در صنعت خودروسازی جهان، گفت: شرکت های خودروساز ایرانی از اهمیت و ظرفیت بالایی برخوردارند که باید بیش از پیش مورد حمایت قرار گیرند.

کودهای چینی عامل آلودگی برخی محصولات کشاورزی

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، یکی از دلایل آلوده بودن برخی محصولات کشاورزی به کودهای شیمیایی را استفاده از کودهای تاریخ گذشته چینی عنوان کرد

ارز مبادله‌ای به بازار طلا رسید/ قیمت سکه 970 هزار تومان می‌شود

رییس اتحادیه طلا و جواهر استان تهران از نرخ‌گذاری جدید قیمت طلا خبر داد که در صورت اجرایی شدن آن فروشندگان و تولید کنندگان، سکه و طلا را با نرخ جدید که پیش‌بینی می‌شود بسیار کمتر از میزان کنونی باشد در اختیار مردم قرار خواهند داد.

تداوم ممنوعیت واردات، نرخ دلار را به 1600 تومان کاهش می دهد

تهران- رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: اگر قانون ممنوعیت واردات برخی کالاها به درستی اعمال شود نرخ دلار به کمتر از 1600 تومان خواهد رسید.

سهم ایران از بازارهای جهانی مبلمان اندک است

تهران - معاون کل سازمان توسعه تجارت گفت: پایین بودن سهم ایران از بازار جهانی مبلمان و دکوراسیون به دلیل اطلاعات اندک تولید کنندگان و صادرکنندگان از سلایق بازارهای جهانی است .

آذربایجان مدعی ده میلیارد بشکه نفت ایران شد

اکتشاف بزرگ و مهم اخیر نفتی ایران در دریای خزر، که به اذعان مؤسسات خارجی توانسته، رقم چشمگیری به حجم ذخایر نفتی کشور بیفزاید، مورد ادعای کشور آذربایجان قرار گرفته است.

مجیدی در آغوش قلعه‌نویی/ جباری و نکونام نیامدند

خبرگزاری فارس: تمرین تیم استقلال با حضور فرهاد مجیدی و در غیاب جواد نکونام و مجتبی جباری برگزار شد.

نرخ بلیت پروازهای خارجی به صورت شناور تعیین می شود

رییس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: نرخ بلیت پروازهای خارجی به صورت شناور و در یک فرایند دو ماهه توسط شرکت های هواپیمایی تعیین و اعلام خواهد شد.

جزئیات مصوبه جدید دولت درباره استخدام و تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی

معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس‌جمهور از برطرف شدن موانع استخدامی و تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی بدون هیچ گونه شرط زمانی و تعدادی خبر داد.

چهارمین اقتصاد بزرگ آسیا به ˈپارکˈ رسید

 -

 ˈ پارک گیون هیه ˈ با پیروزی در انتخابات نام خود را به عنوان نخستین زن رییس جمهور در تاریخ کره جنوبی و چهارمین اقتصاد بزرگ آسیا ثبت کرد.


 

تقاضای مصباحی مقدم از دولت برای تکذیب شدید شایعات افزایش یارانه نقدی

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تصمیم مجلس برای متوقف کردن اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها تلخ و از روی ناچاری بود، از دولت خواست شایعات یارانه نقدی جدید و اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها را بشدت تکذیب کند.

مجلس موافقت با افزایش قیمت برق را تکذیب کرد

عضو کمیسیون انرژی مجلس با رد هر گونه توافقی با وزارت نیرو برای افزایش قیمت برق گفت: موضوعی که در کمیسیون انرژی مجلس مطرح شد، مشکل عدم پرداخت سهم وزارت نیرو از هدفمندی یارانه ها و دیگر مشکلات این وزارتخانه بود که با تهیه طرحی به دنبال حل این مشکلات هستیم.