صنعت واقتصاد

پیش‌بینی وضعیت قیمت ارز تا پایان سال

سخنگوی مرکزمبادلات ارزی کشور با بیان اینکه تراز تجاری مثبت تا پایان سال نوید ثبات ارز در کشور را نیز می‌دهد، تاکید کرد: آمار و اطلاعات به دست آمده حاکی از آن است که بانک مرکزی پس از راه‌اندازی مرکز توانسته با توجه به الگوی تجاری، سبد ارزی مرکز را مطابق با تجارت با طرف‌های عمده‌ی تجاری کشور و ارز‌های محلی یا ملی کند.

روند صعودی قیمت خودروهای پرتیراژ داخلی

در هفته‌ای که گذشت روند قیمتی خودروهای پرتیراژ داخلی صعودی بود.

کاهش قیمت در بازار طلا و ارز

قیمت‌های مندرج روی تابلوهای صرافی‌ها حکایت از کاهش قیمت طلا، سکه و ارز نسبت به روز گذشته دارد و تنها قیمت ربع سکه و سکه یک گرمی هیچ تغییر قیمتی نداشته است.

مشکلات بازار خودرو با تصمیمات امروز هیات دولت حل می شود/ذخایر کالا بالاتر از حد نیاز است

تهران- وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: ذخیره سازی بسیاری از کالاهای اساسی از مدتها قبل آغاز شده و هم اکنون موجودی ذخایر بیشتر از حد نیاز است.

دولت به کارگران یارانه دستمزد می‌دهد

نمایندگان کارگری طرحی برای بررسی در شورای عالی کار در دست تهیه دارند که براساس آن، حداقل مزد کارگران برای سال آینده 1.1 میلیون تومان شود، ضمن اینکه برای نخستین بار مابه‌التفاوت توان پرداخت کارفرمایان و فاصله آن با مزد واقعی باید از سوی دولت به صورت یارانه پرداخت شود.

واردات خودروهای بالای 2500 سی‌سی ممنوع شد

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ارتباط با قیمت گذاری خودروهای زیر 45 میلیون تومان، اظهار داشت: این وظیفه بر عهده سازمان حمایت است و به زودی نتیجه جلسات برگزار شده برای این منظور اعلام می شود.

رتبه 4 تولید قطعات خودرو در کشور به مازندران تعلق دارد

رییس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی مازندران گفت: مازندران رتبه 4 تولید قطعات خودرو را در سطح کشور داراست.

سطح زیر کشت زعفران در گلستان افزایش می یابد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گلستان گفت: تا سال 94 طبق برنامه ریزی ها، سطح زیر کشت زعفران در استان باید به 120 هزار هکتار افزایش یابد.

ذخیره آب سطحی در مازندران به 90میلیون متر مکعب میرسد

مدیرعامل آب منطقه ای مازندران با اشاره به عدم استفاده صحیح از آبهای سطحی استان، پیش بینی کرد در صورت تحقق برنامه باید در پایان دولت دهم به تامین 90 میلیون متر مکعب آب سطحی برسیم.

واردات گوشت برزیلی در شش کشور ممنوع شد

شش کشور از جمله شیلی واردات گوشت گاو خود را از برزیل ممنوع اعلام کردند.

بحران در صنعت خودروسازی اروپا

تازه‌ترین آمار منتشر شده درباره فروش خودرو در فرانسه، اسپانیا و ایتالیا طی آخرین ماه سال گذشته میلادی نشان می‌دهد که فروش خودرو در این سه کشور با بدترین وضعیت خود طی چند سال گذشته مواجه شده است

قیمت شیرینی افزایش یافت

رئیس اتحادیه قنادان قیمت‌های جدید انواع شیرینی را اعلام کرد و گفت: قیمت‌های اعلام شده برای انواع شیرینی درجه یک است که بر این اساس، هر کیلوگرم شیرینی گل‌محمدی 6 هزار تومان و شیرینی تر و خامه‌ای 8 هزار تومان تعیین شده است.