صنعت واقتصاد

قیمت شیرینی افزایش یافت

رئیس اتحادیه قنادان قیمت‌های جدید انواع شیرینی را اعلام کرد و گفت: قیمت‌های اعلام شده برای انواع شیرینی درجه یک است که بر این اساس، هر کیلوگرم شیرینی گل‌محمدی 6 هزار تومان و شیرینی تر و خامه‌ای 8 هزار تومان تعیین شده است.

اتخاذ تصمیمات جدید خودرویی در جلسه هیات دولت

وزیر صنعت، معدن و تجارت از گزارش مدیران دو خودروساز بزرگ کشور به هیات دولت در جلسه امروز چهارشنبه خبر داد و گفت: در این جلسه، درخواست شد تا تولید به سقف مصوبی که خودروسازان از قبل پیش بینی کردند، برسد به‌گونه‌ای که به کنترل بهتر قیمتها در بازار کمک کند.

قیمت تندر 90 اعلام شد

براساس تائیدیه جدید سازمان حمایت مصرف‎‌کنندگان و تولیدکنندگان، قیمت هر دستگاه خودروی تندر 90 مدل SR معادل 23 میلیون و 67 هزار تومان تعیین شد.

پیش فروش نوروزی بلیت قطار از اواسط بهمن ماه آغاز می شود

سرپرست معاونت امور مسافری شرکت راه آهن با بیان اینکه پیش فروش بلیت‌های نوروزی از اواسط بهمن ماه آغاز می‌شود، گفت: پیش بینی می‌شود امسال با حدود 10 درصد رشد در تعداد قطار روبرو باشیم.

شرکت های خودروساز تولید و صادرات خود را افزایش دهند

تهران- معاون اول رییس جمهوری با اشاره به جایگاه سیزدهم ایران در صنعت خودروسازی جهان، گفت: شرکت های خودروساز ایرانی از اهمیت و ظرفیت بالایی برخوردارند که باید بیش از پیش مورد حمایت قرار گیرند.

کودهای چینی عامل آلودگی برخی محصولات کشاورزی

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، یکی از دلایل آلوده بودن برخی محصولات کشاورزی به کودهای شیمیایی را استفاده از کودهای تاریخ گذشته چینی عنوان کرد

ارز مبادله‌ای به بازار طلا رسید/ قیمت سکه 970 هزار تومان می‌شود

رییس اتحادیه طلا و جواهر استان تهران از نرخ‌گذاری جدید قیمت طلا خبر داد که در صورت اجرایی شدن آن فروشندگان و تولید کنندگان، سکه و طلا را با نرخ جدید که پیش‌بینی می‌شود بسیار کمتر از میزان کنونی باشد در اختیار مردم قرار خواهند داد.

تداوم ممنوعیت واردات، نرخ دلار را به 1600 تومان کاهش می دهد

تهران- رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: اگر قانون ممنوعیت واردات برخی کالاها به درستی اعمال شود نرخ دلار به کمتر از 1600 تومان خواهد رسید.

سهم ایران از بازارهای جهانی مبلمان اندک است

تهران - معاون کل سازمان توسعه تجارت گفت: پایین بودن سهم ایران از بازار جهانی مبلمان و دکوراسیون به دلیل اطلاعات اندک تولید کنندگان و صادرکنندگان از سلایق بازارهای جهانی است .

آذربایجان مدعی ده میلیارد بشکه نفت ایران شد

اکتشاف بزرگ و مهم اخیر نفتی ایران در دریای خزر، که به اذعان مؤسسات خارجی توانسته، رقم چشمگیری به حجم ذخایر نفتی کشور بیفزاید، مورد ادعای کشور آذربایجان قرار گرفته است.

مجیدی در آغوش قلعه‌نویی/ جباری و نکونام نیامدند

خبرگزاری فارس: تمرین تیم استقلال با حضور فرهاد مجیدی و در غیاب جواد نکونام و مجتبی جباری برگزار شد.

نرخ بلیت پروازهای خارجی به صورت شناور تعیین می شود

رییس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: نرخ بلیت پروازهای خارجی به صورت شناور و در یک فرایند دو ماهه توسط شرکت های هواپیمایی تعیین و اعلام خواهد شد.